Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Silnik nie odpala

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    2

    Exclamation Silnik nie odpala

    Witam!
    Przyjechałem z Pl do De i po tygodniowym staniu auto odpaliło na 3, 4 sekundy i zgasło. Znalazłem spalony bezpiecznik o nr 21 (główny fi albo fl) 15 A. Wymieniłem na nowy dokładnie to samo. Coś z sterownikiem silnika? Auto to 1,8 benzyna + LPG (BRC) z 2014 r. Nawet nie zakręci rozrusznik, przekręcam stacyjkę i pełno ikonek mi się pojawia ze coś z silnikiem, ciśnieniem w oponach, układem wspomagania i coś tam jeszcze. Auto i tak oddaje do mechanika, ale może coś ciekawego mi podpowiecie albo żeby nie dać oszukać mechanikowi...
    Pozdrawiam wszystkich Hondziarzy

  2. #2
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jendrek2345 Zobacz posta
    Witam!
    Przyjechałem z Pl do De i po tygodniowym staniu auto odpaliło na 3, 4 sekundy i zgasło. Znalazłem spalony bezpiecznik o nr 21 (główny fi albo fl) 15 A. Wymieniłem na nowy dokładnie to samo. Coś z sterownikiem silnika? Auto to 1,8 benzyna + LPG (BRC) z 2014 r. Nawet nie zakręci rozrusznik, przekręcam stacyjkę i pełno ikonek mi się pojawia ze coś z silnikiem, ciśnieniem w oponach, układem wspomagania i coś tam jeszcze. Auto i tak oddaje do mechanika, ale może coś ciekawego mi podpowiecie albo żeby nie dać oszukać mechanikowi...
    Pozdrawiam wszystkich Hondziarzy
    akumulator

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Akumulator miał 12,24V, także jeszcze trochę podziała Okazało się, że kabel od prawdopodobnie od emulatora robił zwarcie. Mechanik jest w szoku, że nie doszło do wybuchu, bo ten kabel wchodził do baku, a był taki spalony, że ta miedź na odcinku kilkunastu cm wyskoczyła z otuliny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •