Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: D13B2 - gaz, mody.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    2

    Domyślnie D13B2 - gaz, mody.

    Witam. Od tygodnia stałem się posiadaczem Hondy Civic V 1.3. Z racji tego ze robię około 2000 km miesięcznie chciałbym się dowiedzieć jak wygladą sprawa z założeniem gazu do tego silnika. Wiem ze auto jest na gaźniku wiec powinna to być instalacja pierwszej generacji. Jednak czy nie będzie to przeciwwskazaniem do zrobienia w przyszłości kilku modów. W pierwszej kolejności myślałem nad zmiana kolektora wydechowego na 4 2 1 . Jednak ze jestem laikiem w sprawach mechanicznych itp to proszę o doradzanie odnośnie gazu i późniejszych modyfikacji.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Troche gra nie warta świeczki, 1.3 z LPG 1gen bedzie słabe, kultura pracy silnika tez, spalanie gazu wieksze niz przy sekwencji. Najlepiej byly by zrobic mpfi czyli przejscie na pełny wtrysk i dolozenie lpg sekwencyjnego. Wtedy masz fajne i tanie 1.3

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kolektor Ssący, cała wiązka, bak, komp, przekaźnik pompy paliwa, aparat zapłonowy , rurka pomiędzy termostatem a pompą wody czy nie wymieniłem jeszcze jakiś elementów potrzebnych do zrobienia mpfi ? Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę , czy dam radę to sam ogarnąć czy lepiej robotę dać dla mechanika ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Robiąc sam duzo zaoszczędzisz

  5. #5
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Najlatwiej jakiegos ziomka co juz w hondach siedzi i Ci pomoze, samemu moze byc ciezko a do mechanika bez sensu bo policza sobie jak za zboże xD

  6. #6
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    na poczatku mojej przygody z marka H mialem wlasnie d13b2 - i powiem ci tak walek z d14 i splanowana glowica o 1,2 mm = spalanie lpg 7litrow. i to polecic moge i tobie jesli chcesz zostac z d13 i lpg.

  7. #7
    Użytkownik Awatar malinkie
    Dołączył
    Jan 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    1,5T
    Skąd
    Toruń
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ewentualnie wałek od d15b2 i zewnętrzna pompa paliwa, teraz znaleźć wałek od d14 nie będzie łatwo, sam szukałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •