Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Uszczelka Misy Olejowej b18c4!

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Obie "oem" uszczelki które miałem założone ciekły i to srogo. Pierwsza ciekła jak była lekko/mocno przykręcona do tego stopnia że zostawiała plamy. Drugi raz dałem do założenia Oem przy okazji remontu. Przy pierwszej wymianie oleju po 1000km zauważyłem że są krople na śrubach i są one trochę luźne, więc dokręciłem grzechotką na przedłużce do pierwszego jakiegokolwiek oporu w ręce. Po 2 tyg zmieniłem bo ciekła, "mechanik" zdjął poprzecinaną uszczelkę, była już taka jak ja ją dokręcałem To by było na tyle z mitycznej *****istości oem uszczelki pod miskę, Reinz o wiele lepszy, szkoda pieniędzy na oem bo tania nie jest.

    Ale oem pod pokrywe jest spoko, z 5 razy zdejmowana i zakładana - nie ciekła nigdy i była zawsze elastyczna.

  2. #12
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spokoloko Zobacz posta
    (...) zauważyłem że są krople na śrubach i są one trochę luźne, więc dokręciłem grzechotką na przedłużce do pierwszego jakiegokolwiek oporu w ręce. (...)
    Nie jestem pewien czy to wina części, czy raczej montażu xD

    Ale jak VR lepszy, to tylko się cieszyć. Ja bym pod miskę zamiennika nie włożył, bo za dużo roboty przy wymianie :0

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Teraz mam zamiennik z Ajusa i też ma w niektórych otworach metalowe tulejki,dałem misę do lekkiego prostowania i jutro odbieram i jak jeszcze znajdę czas to zamontuję!Poradzicie czy dawać silikon z dwóch strom uszczelki?

  4. #14
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Teraz mam zamiennik z Ajusa i też ma w niektórych otworach metalowe tulejki,dałem misę do lekkiego prostowania i jutro odbieram i jak jeszcze znajdę czas to zamontuję!Poradzicie czy dawać silikon z dwóch strom uszczelki?
    na poprzedniej stronie pisałem gdzie dajemy silikon.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spokoloko Zobacz posta
    Obie "oem" uszczelki które miałem założone ciekły i to srogo. Pierwsza ciekła jak była lekko/mocno przykręcona do tego stopnia że zostawiała plamy. Drugi raz dałem do założenia Oem przy okazji remontu. Przy pierwszej wymianie oleju po 1000km zauważyłem że są krople na śrubach i są one trochę luźne, więc dokręciłem grzechotką na przedłużce do pierwszego jakiegokolwiek oporu w ręce. Po 2 tyg zmieniłem bo ciekła, "mechanik" zdjął poprzecinaną uszczelkę, była już taka jak ja ją dokręcałem To by było na tyle z mitycznej *****istości oem uszczelki pod miskę, Reinz o wiele lepszy, szkoda pieniędzy na oem bo tania nie jest.

    Ale oem pod pokrywe jest spoko, z 5 razy zdejmowana i zakładana - nie ciekła nigdy i była zawsze elastyczna.
    W skrócie, zjebałeś montaż na starcie

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Ja próbowałem ratować z*****y montaż bo było widać że uszczelka jest niestety przeciągnięta w kilku miejsach Można powiedzieć że 4 osoby polecane i "siedzące w hondach" zjebały montaż, bo odkąd mam to auto to suchej miski jeszcze nie miałem Najbliżej był jeden jegomość który reinza założył, ale w ciągu 2 tygodni "najlepszy efekt" udało mu się osiągnąć po trzeciej poprawce, dokręcając tym razem na wyczucie a nie kluczem jak zazwyczaj. Płaszczyzna miska/blok prawdopodobnie taka jak powinna być na pewno nie jest.

    W gruzoGetzie uszczelka miski i pokrywy zaworów która dosłownie pływała w oleju i pokruszyła się w palcach, po założeniu Corteco i dokręceniu totalnie na pałe w obu miejscach po pół roku jest sucho jak na pustyni.

    Niestety nie udało mi się znaleźć do tej pory kogoś kto faktycznie robi wszystko tip top bo zawsze jest jakieś "ale", a jak zrobię sam to chociaż wiem że zjebałem sam

    Nad założeniem Ajusy to nawet ja bym się jeszcze zastanowił

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    No i następna uszczelka do d##y , po oględzinach uszczelki i tym co piszecie jest to wina złego montażu czyli w moim przypadku za mocno dokręcona misa olejowa z siłą 12Nm , uszczelka dosłownie porozrywana .Tam gdzie mówiłeś ,że trzeba dać silikon to jest susza,nic się nawet nie poci!

    Ostatnio edytowane przez Kisiel ; 26-08-19 o 23:03

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic Typ-r R FK2
    Posty
    238

    Domyślnie

    Widzieliście zdjęcia tak wygląda każda uszczelka!

  9. #19
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kisiel Zobacz posta
    Widzieliście zdjęcia tak wygląda każda uszczelka!
    Nie.

  10. #20
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Nie.
    Ja też nie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •