Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kierownica bije przy 120km/h po chwilowej jeździe na mniejszym kole

  1. #1
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie Kierownica bije przy 120km/h po chwilowej jeździe na mniejszym kole

    Mam mały problem. W sobotę złapałem kapcia i musiałem przejechać około 3km na kole 14' 175/65/14. Kola na jakich jeżdżę to 15'. Przy złapaniu kapcia jechałem jeszcze około 100m i po zatrzymaniu się ciśnienia w kole było może z 0.6 bara. Dzisiaj naprawiono mi oponę i wyważone koło na nowo lecz teraz przy 120 km/h bije mi kierownica. Opony nowe z maja. Przed złapaniem kapcia wszystko było okej.

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Obstawiam ze zbrojenia opon **** strzelił, wymien te jedna opone
    Albo zrob test. Przeloz kolo z tylnego na przod, jak nadal bedzie waliło to problem tkwi w aucie - piasta, itp, a jak ustanie to problem tkwi w kole - krzywym, zle wywazonym lub w popsutej oponie.

    Co Ty masz z tym autem za epopeje

  3. #3
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Nic mi nie mów. Zrobiłem wszystkie technicznie rzeczy to ktoś mi źle chyba życzy skoro nagle wjeżdżam na gwóźdź... zaraz bede jechał do miasta to przełożę tylne z przednim. Głupie pytanie ale zapytam. Zauważyłem. A oponie , że sznurek, który wsadził w nią minimalnie wystaje +/- 2mm . Czy to coś może mieć wspólnego z tym ?

    #edit

    Po przełożeniu kół jest lepiej o 70%. Kierownica minimalnie drży i nie jest jak wcześniej ale nie robi to problemu. Postaram się znaleźć takie samo koło i wtedy zobaczę czy to wina leży po stronie koła.
    Ostatnio edytowane przez Genax ; 06-08-19 o 11:13

  4. #4
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Ja bym kupil nową oponę
    Jedna wyatarczy, skoro sa nowe to jeszcze sie nie starly tak mocno zeby wymianiac na calej osi
    Jezeli sznurek wystaje ponad bieznik, to pewnie bedzie to.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    18

    Domyślnie

    Mam podobnie aczkolwiek bez gumy się obyło. Koła wyważałem i przy 120 bije nadal. Być może oponę trzeba ułożyć na nowo,wyważyć, oczyscis wszystko z rudej i błota. Może Ci się juz poddaje koncowka drążka?

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Tylko, że problem z biciem pojawił się dopiero po przebitej oponie. Ewidentnie coś jest z kołem bo po przełożeniu jest lepiej. Po prostu utnę minimalnie pod bieżnik sznurek i wtedy zobaczymy. Koło było wyważane na nowo.

  7. #7
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Kombinujesz zią jak kon pod gore z tym sznurkiem
    Natniesz, ruszysz go, zacznie syczeć to bedzie beka. Dokup jedna opone, albo dwie uzywki na przod, a tamta nowke sprzedaj lub zostaw na zas i przede wszystkim idz do innego wulkanizatora bo to nie jest normalne zeby taki sznurek zostawiac na biezniku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •