Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Prośba o ocenę ładowania przez alternator

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Łukasz
    Skąd
    MILICZ
    Posty
    195

    Domyślnie Prośba o ocenę ładowania przez alternator

    Witam

    Wymieniłem w aucie alternator który podobno rok temu przeszedł regenerację ale nie wiem do końca jak interpretować wyniki napięcia czy szukać dalej przyczyny :

    zimny silnik 14.4 a ciepły 14.1.

    Na światłach 14.0 czy to mijania czy drogowe

    a jak złącze mu do tego dmuchawe i ogrzewanie tylnej szyby to 13.2.. Przytrzymaj go na obrotach to podnosi się do 13.8


    Sprawny ukad? Ogrzewanie szyby z dmuchawą na tyle będzie obciążać ukad elektryczny czy mimo to niezależnie od tego powinno być ok 14?

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Paweł Ireneusz
    Auto
    Civic VI Mb2 d14z4
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Obciążenie robi spadki napięcia i to raczej normalne że tych 14.4 nie utrzyma. Mój alternator po regeneracji może nie trzyma tak super napięcia jak kiedy był sprawny ale trzyma napięcie między 13-14v w czasie jazdy i ma te 14.4 na zimnym więc nie martwiłbym się, chyba że ucieka w czasie jazdy to trzebaby sprawdzić czy styki nie są poluzowane, zabrudzone.

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Jak dla mnie to pod obciazeniem masz za male napiecie,
    masz problem z rozladowujacym sie akumulatorem ?
    Sprawny alternator jest na tyle mocny ze powinien udzwignac wszystkie odbiorniki - fakt jest taki ze dmuchawa na max ciagnie najwiecej A, ale tak czy siak powinnno napięcie oscylowac blizej 14V.
    Sprawdź sobie masy silnika, skrzyni i tą przy termostacie (poczysc), czesto przez slabe masy jest gorsze ładowanie( chyba ze mierzysz je na alternatorze, a nie akumulatorze).

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    Łukasz
    Skąd
    MILICZ
    Posty
    195

    Domyślnie

    Masy pod komorą wszystkie poczyszczone i zdarte do gołej blachy.
    Różnica w ładowaniu bezpośrednio na alternatorze a akumulatorze sięgała ok 0.07V więc myślę że w normie.

    Z ciekawości sprawdzałem dzisiaj u kumpla w skodzie fabii jak to wygląda i tak:

    Zimny silnik jak wryte 14.45V Po rozgrzaniu 14.43V
    Światła mijania, ogrzewanie szyby i dmuchawa na maxa spada do 13V Przy dodaniu gazu rośnie do 14V
    Później na samych włączonych światłach 14.1V
    Na samej włączonej dmuchawie 14.0V. Dołożenie do tego ogrzewania szyby 13.8V, światła mijania spada do 13.1V na drogowych 12.6V nawet - Po dodaniu gazu przy tym wszystkich wzrasta na 13.8V. Zaczne wyłączać poszczególne te rzeczy to przy wyłączonym nawiewie 14.0. wyłącze światła 14.1V wszystko wyłączone 14.14V

    Porównując do tego to u mnie źle to nie wygląda ale pytanie czy jest prawidłowo. Wyraźnie widać że wraz z większym męczeniem układu elektrycznego te wartosci są niższe niż były na początku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •