Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Check Engine i błąd P2A00 - jak zaradzić?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    4

    Domyślnie Check Engine i błąd P2A00 - jak zaradzić?

    Siema,

    Mam problem ze swoją Hanią. (VIII gen, 2008, 1,4dsi) Od 2 lat pojawia mi się co jakiś czas check engine, świeci 1-2 dni i znika. Po sprawdzeniu (było już tego z 10x) zawsze był ten sam błąd P2A00.

    DTC: P2A00 - Usterka parametrów/zakresu czujnika A/F (czujnika 1) - Skład mieszanki paliwo/powietrze.

    DTC: P2A00 - O2 range/performance bank1 sensor1. A/F (SENSOR S1 CIRCUIT RANGE/PERFORMANCE PROBLEM). Usterka parametrów/zakresu czujnika A/F (czujnika 1).

    Z początku chodziło o mieszankę, a dwa ostatnie czeki to zakres pracy czujnika. Jako laik stwierdziłem sonda lambda jest walnięta, aczkolwiek poza lipcowymi 2-krotnymi błędami, ostatni raz sytuacja z miała miejsce dobre pół roku temu albo i dalej...

    Mechanik twierdzi, że to raczej nie sonda i ciężko będzie to namierzyć. Może to cewka, może pompa, może świece, może coś z katalizatorem.

    I tak sobie jeżdżę z tym problemem. Sonda Denso nowa to koszt 500zł, nie chciałbym w ciemno celować, tylko konkretnie naprawić usterkę i wymienić co trzeba.

    Ktoś coś doradzi?

    Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Czy masz LPG?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzechuXX Zobacz posta
    Czy masz LPG?
    Nie mam gazu.

    Dodam jeszcze że check wywala nie gdzieś daleko na trasie, tylko 2-5 km od rozpoczęcia jazdy, prędkość 40-80km/h (jazda miejska).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •