Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Auto samo dodaje gazu po czyszczeniu przepustnicy (Concerto d15b2).

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    2

    Domyślnie Auto samo dodaje gazu po czyszczeniu przepustnicy (Concerto d15b2).

    Witam.
    Samochód to Honda Concerto 1994r. silnik d15b2 (1.5i 90 KM).

    Przez to że dręczyły mnie problemy z szarpaniem przy dodawaniu gazu na ciepłym silniku wziąłem się za czyszczenie przepustnicy i krokowca.

    Wykręciłem wszystko na części pierwsze (przepustnica, krokowiec, reszta duperelków) i wyczyściłem czyściwem do hamulców + benzyną ekstrakcyjną na błysk.
    Zamontowałem to wszystko z powrotem, linkę gazu naciągnąłem do poziomu jak przed wykręcaniem przepustnicy (robiłem zdjęcia jak to wszystko wygląda zanim wziąłem się do roboty), odpalam auto i... auto cały czas dodaje samo gazu utrzymując się na 4 tys. obrotów na biegu jałowym. Poluzowałem linkę gazu najbardziej jak się da i auto dalej samo dodaje gazu utrzymując 2,5-2 tys. obrotów na biegu jałowym od czasu do czasu spadając prawie do 0 i powracając do 2-2,5 tys.

    Sytuacja jest nie za wesoła bo nawet nie muszę dotykać pedału gazu żeby honda sobie sama w miarę szybko jechała a przy przerzucaniu biegów piłuję sprzęgło.

    Nie mam pomysłu o co chodzi, wszystko złożyłem tak jak należy, sprawdzałem kilka razy.

    Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Temat do zamknięcia - jakiś otwór z tyłu przepustnicy był nie zaślepiony i łapał lewe powietrze. Zaślepione i po problemie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •