Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Em2 wyciekł cały olej podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie Em2 wyciekł cały olej podczas jazdy

    Kolejny problem z moja honda, która już chyba powoli prosi się o sprzedaż. 2 dni temu wymieniłem olej na liqui moly 10w40. Olej wymieniłem już wielokrotnie i nigdy nie miałem żadnego problemu. Dzisiaj jechałem trasę 200km. Praktycznie po podjechaniu do docelowego, usłyszałem ciche strzelenie i po dojechaniu do domu z ciekawości spojrzałem pod auto, a tam cala miska zalana i aż cieklo po niej.. Nie mogłem uszkodzić miski olejowej bo jechałem równa drogą. Lalo się tak jakbym wjechał w kałużę. Nabralem na palec to co ciekło lecz nie było nawet gorące ani nie smierdzialo olejem. Na pokrywie zaworów było tego kilka kropel i trochę wyglądało to jak jakieś masło.. upg była robiona z 40tys km do tyłu więc raczej odpada. Bagnet po wyjęciu swiecil pustką. Ani kropelki oleju nie było widoczne. Jedyne co zrobiłem pierwszy raz to dolalem 200ml środka Liqui moly do silnika, który podobno chroni silnik tworząc jakaś powłokę bla bla.

    Poniżej wklejam linki do 2 krótkich filmików jak to wygląda.

    https://youtu.be/FaDWK1z4_rQ

    https://youtu.be/c2imoqnJfy4

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Smierdzi mi to uszczelka pod glowica, jakby caly olej spierdzielil Ci jakims wezem od plynu chlodzacegk. Btw, poziom plynu w zbiorniczku? I czy jest czysty?

    A to ze drugi raz by upg pizła, to szit happens, znam przypadek kolesia co po 30kkm juz pizła

  3. #3
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Tylko jakby strzeliła UPG to nie powinien mi się przypadekiem grzać silnik? Jeśli okaże się, że to UPG to ta honda idzie na części. Mam dosyć już tego auta. Dopiero co zrobiłem skrzynie, amory, sprężyny, półosie to co chwilę coś wychodzi....

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Jak wymianiales niedawno olej to sprawdz filtr oraz korek od miski, moze filtr zle dokreciles, nie zauwazyles ze zostala stara uszczelka - uszkodzila sie uszczelka lub poprostu filtr jest gdzies nieszczelny. Uklad oleju jest wysokocisnieniowy i jak gdzies masz nieszczelnosc to dosyc szybko wypompuje olej, a to ze jest w całej komorze moze wynikac ze naciekalo troche na polos i ona go rozchlapywała.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Wymieniłem dopiero co olej I zawsze wszystko robiłem tak samo. Uszczelkę od nowego filtra zawsze smaruje lekko olejem i przykręcam. Jutro jadę do mechanika także zobaczymy co się dzieje.

  6. #6
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    To ze zawsze tak robi wiele nie mowi, moglo coś pojsc nie tak, przez rutynę itd.. Mysle ze to nie przypadek ze wymieniales olej i nagle cos sie stalo...

  7. #7
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Mam tylko nadzieję, że jak spojrzeć pod auto to okaże się, że to jakaś pierdoła...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •