Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Klimatyzacja przestaje działać przy wysokich obrotach

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    greg
    Auto
    Civic 1.4iS, D14Z4
    Posty
    23

    Domyślnie Klimatyzacja przestaje działać przy wysokich obrotach

    Witam

    Jeżeli samochód pracuje na wolnych obrotach (bieg jałowy) to klimatyzacja działa poprawnie, przy wzroście obrotów np. jadąc w trasie klimatyzacja wyłącza się, na postoju przy zwiększeniu obrotów też przestaje działa tj nie dmucha zimnym powietrzem. Wiatrak od skraplacza działa w momencie zaprzestania chłodzenia. Byłem u fachowca od klimy, zmierzył 2 ciśnienia, są ok, stwierdził że wyłącza się sprzęgło sprężarki przy obrotach około 1200 (sterownik je odłącza). I powiedział aby udać się do elektryka. Co może być przyczyną takiego stanu, sam myślałem pomierzyć jakieś napięcia, tylko od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Z opisu wynika, zey masz ten sam 1.4 co ja, więc odpiszę najkrócej jak się da - ten typ tak ma. Taka jego uroda, jakby rzekła moja babcia
    Nigdzie z tym nie jedź, przyzwyczaj się (podobnie jak do spadku mocy silnika gdy pracuje klima i do konieczności jej wyłączania przy wyprzedzaniu)

  3. #3
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Jakie sterownik klimatyzacji? :>
    Ja myślę że problem nie jest natury elektrycznej, tylko coś ze sprężarką nie tak.

    Jak jedziesz w trasie to wyłącza się całkiem czy chwilowo?

    Co znaczy że "Wiatrak od skraplacza działa w momencie zaprzestania chłodzenia"?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    greg
    Auto
    Civic 1.4iS, D14Z4
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Z opisu wynika, zey masz ten sam 1.4 co ja, więc odpiszę najkrócej jak się da - ten typ tak ma. Taka jego uroda, jakby rzekła moja babcia
    Nigdzie z tym nie jedź, przyzwyczaj się (podobnie jak do spadku mocy silnika gdy pracuje klima i do konieczności jej wyłączania przy wyprzedzaniu)
    Ten typ przez 9 lat miał normalnie działającą klimatyzację także nie jest to praca poprawna.

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Z opisu wynika, zey masz ten sam 1.4 co ja, więc odpiszę najkrócej jak się da - ten typ tak ma. Taka jego uroda, jakby rzekła moja babcia
    Nigdzie z tym nie jedź, przyzwyczaj się (podobnie jak do spadku mocy silnika gdy pracuje klima i do konieczności jej wyłączania przy wyprzedzaniu)
    Ten typ przez 9 lat miał normalnie działającą klimatyzację także nie jest to praca poprawna.

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Jak jedziesz w trasie to wyłącza się całkiem czy chwilowo?

    W trasie wyłącza się całkiem, podobnie na postoju jak zwiększę obroty.

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Co znaczy że "Wiatrak od skraplacza działa w momencie zaprzestania chłodzenia"?
    Wentylator przy skraplaczu (chłodnicy klimatyzacji) obraca sie gdy nie wieje zimnym.

  5. #5
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Zacząłbym od czegoś drobnego, jest chyba jakiś czujnik który powoduje włączanie/wyłączanie sprężarki, chociaż nie wiem czy działający wentylator nie wyklucza tej opcji.
    Musisz sięgnąć do manuala, choć tak na szybko to obstawiałbym sprężarkę.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    greg
    Auto
    Civic 1.4iS, D14Z4
    Posty
    23

    Domyślnie

    Z moich dalszych obserwacji zauważyłem że jeżeli na zewnątrze nie ma upałów, temp powiedzmy do 28 st to klimat działa ok, przy wzroście temperatury występują problemy związane z obrotami. Dziś samochód stał na słońcu przez killka godzin, temp w cieniu około 30st, klima nie działa. Tzn jak obroty są jałowe to chłodzi, zwiększam obroty wyłącza się. Jadę wyłączona, wrzucam na luz z górki włącza się dodaje gazu i jadę to wyłącza się. Gdy jest niska temperatura problem nie występuje.

    Zauważyłem też, że przy upałach, gdy są problemy z klimą, to na postoju po zwiększeniu obrotów sprężarka wyłącza się mechanicznie (obserwowałem sprzęgło sprężarki), wiatrak klimatyzacji działa cały czas.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    237

    Domyślnie

    Tyle podpowiem ze jeden z czujnikow jest przy chlodnicy, jak zewrzesz styki to sprezarka odpali nawet jak nie ma czynnika i to chyba jest jedyna "warunkowa" działania klimatyzacji. Wentylator sie właczy nawet jak nie masz czynnika w klimie.

  8. #8
    Użytkownik Awatar lookaty
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Piękny Kraków
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Presostat walniety.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    greg
    Auto
    Civic 1.4iS, D14Z4
    Posty
    23

    Domyślnie

    Na razie zaniechałem naprawy, bo kupiłem nowe auto, to będę sprzedawał, jak rozwiąże problem dam znać, dzięki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •