Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: problem ze sprzęgłem po wymianie płynu

  1. #1
    Użytkownik Awatar bleedingman
    Dołączył
    Nov 2016
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Końskie
    Posty
    5

    Post problem ze sprzęgłem po wymianie płynu

    Witam,
    mam pytanie wymieniłem płyn u układzie sprzęgła i od tego zaczęły się problemy pedał wpadł w podłogę i już nie wracał, gdy odpowietrzyłem układ działało to przez chwile i znów ten sam problem.
    Ostatnio wymieniałem nawet pompkę sprzęgła oraz wysprzęglik auto było robione u mechannika mówił że cały układ jest odpowietrzony i wszystko działa... ale jednak nie działa i problem jaki się pojawia to:

    - brak możliwości wrzucenia biegu jakiegokolwiek po postoju np. całonocnym (odpalam na wrzuconym biegu auto jedzie da się zmienić biegi)
    - problem z biegiem podczas jazdy kilka razy udaje się zmienić bieg po czym nie mogę wrzucić biegu.. kilka razy wciskam pedał sprzęgła i biegi znów działają

    dodatkowo mechanik mówił że regulował pedał sprzęgła wcześniej brało od samego końca teraz zaczyna brać troszkę wyżej, do odpowietrzania układu urzywał jakiejś tam maszyny która wytwarza ciśnienie i zapewniał mnie że układ na 100% jest odpowietrzony. Gdy wezmę płynu do strzykawki podepnę wężyk do wysprzęglika (przez odpowietrznik) wcisnę trochę płynu pedał stawia większy opór, przed tym pedał sprzęgła działa tak mięciutko nie ma dużego oporu. Mechanik twierdzi że wina jest sprzęgła i trzeba wymienić tarczę i docisk.
    Pomocy co dolega mojej hondzie?? Czy szukać innego mechanika może on znajdzie rozwiązanie problemu?

  2. #2
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    przenioslem kolego bo wybrales zly dzial.

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Wyglada na zapowietrzajacy sie uklad - sprawdz czy jest napewno szczelny wysprzęglik i pompa sprzęgła (czy ubywa też płynu w zbiorniczku). Moze gdzies przewod jest zapchany i powoduje nieprawdlowy przeplyw/powrot plynu. Spotkałem sie z takimi uszkodzeniem, ze ze zbiorniczka nie schodzil prawidlowo do tłoka pompy plyn i " w ukladzie" podczas wciskania pedalu sprzegla było za mało plynu.
    Co do samego sprzęgła to jakie niby miałoby uszkodzenie powodować takie objawy?

  4. #4
    Użytkownik Awatar bleedingman
    Dołączył
    Nov 2016
    Auto
    Civic VIII
    Skąd
    Końskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki, sprawdziłem i faktycznie była nieszczelność przy wysprzęgliku a dokładnie przy tej rurce doprowadzającej płyn z pod tej sruby kapało. Jeszcze takie pytanie dokręciłem srubę, póżniej odpowietrzyłem układ z wysprzęglika wydostało się powietrze, ale ta rurka rusza się delikatnie w górę i w dół ona tak powinna czy musi być na sztywno? nie powinna się ruszać?

  5. #5
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Musi byc na sztywno, jest nie wystarczajaco dokrecony przewod do wysprzeglika. Będzie tam delikatna nieszczelność. Mozliwe ze gwinty sa zabrudzone i czujesz ze "cieżko" idzie, ale miedz nie doszla jeszcze dobrze do stożka w gnieździe wysprzęglika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •