Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Em2 wygłuszenie w celu zmniejszenia wycia silnika

  1. #1
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie Em2 wygłuszenie w celu zmniejszenia wycia silnika

    Czy jest tutaj może ktoś kto wygłuszał sobie ścianę grodziową? Jeżdżę często autostradą i jazda Em2 zaczyna być bardzo męcząca jeśli chodzi o wycie silnika przy prędkościach 110-140km/h. Silnik strasznie buczy i po 1h jazdy mam po prostu dosyć. Mam zamiar wygłuszyć maskę, nadkola oraz ścianę grodziową od strony silnika.

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Masz seryjny dolot i wydech?

    Jesli nie to tu bym szukal przyczyny. A tak ogolnie jak chcesz auto autostradowe to raczej Legend. Albo jakis niemiec.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Wszystko seryjne i od jakiegoś czasu buczy o wiele bardziej. Na weekend postaram się pojechać dobrego zakładu od wydechów w celu przejrzenia czy nie ma gdzieś dziur. Spróbuje również wygłuszyć ścianę grodziową, a jak nie pomoże to trudno.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Jak buczy to moze cos jest nieszczelne czy pękło…

  5. #5
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Już tyle się z tym bawię, że już nie mam pojęcia. W ogóle to normalne, że po zatkaniu dolotu silnik nie gaśnie? W vi gen przy zamykaniu dolotu silnik gasł. Tutaj widzę, że od puszki z filtrem idzie jeszcze wężyk do silnika. Dolot jest skręcony na maksa. Jestem również pewny, że wcześniej było ciszej, a teraz od 3000obr zaczyna się buczenie i trwa tak do 5000obr./min. Na autostradzie mam masakre.

  6. #6
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Buczec mogą Ci opony, wydech, nieszczelny dolot, poczatkowe stadium łożyska w kole...
    Ogolnie Civic nie nalezy do aut wygodnych na autobahnie .

  7. #7
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Wszystko co wymieniłeś zostało już zrobione. Odnoszę już wrażenie, że to buczy po prostu silnik..opony nowki. Zobaczymy jeszcze wydech bo wg. Mnie to buczenie nie jest normalne. Po 30 min już mnie głowa napier... od niedawna pali się również check od drugiej sondy. Honda w gazie. Może katalizator jest dziurawy?
    Ostatnio edytowane przez Genax ; 28-06-19 o 20:13

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    nie oszukujmy się w Civicach takie jest wyciszenie.
    Szczerze jak kupiłem moje d16v1 myślałem wyciszać maskę, wyciszać drzwi. Nie ma sensu. Teraz rozglądałem się za gen 9 i też nie jest za cicho. Tak już jest
    Chcesz ciszę to TDI audi i śmigasz autostradą. Albo męczysz się niezawodnym Civiciem i podgłoszonym radiem

  9. #9
    Użytkownik Awatar Meentor
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Robert
    Auto
    EM2
    Skąd
    Krk
    Posty
    2,031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Genax Zobacz posta
    Wszystko co wymieniłeś zostało już zrobione. Odnoszę już wrażenie, że to buczy po prostu silnik..opony nowki. Zobaczymy jeszcze wydech bo wg. Mnie to buczenie nie jest normalne. Po 30 min już mnie głowa napier... od niedawna pali się również check od drugiej sondy. Honda w gazie. Może katalizator jest dziurawy?
    to niemozliwe ze az tak buczy sprawne auto z tego co mowisz jest to straszny dzwiek ja rozumiem jak ktos ma dolot /wydech to potrafi drzec jape

  10. #10
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Buczy tak, że głowa już zaczyna boleć. Przy 120km/h jest zjadliwie ale od 130.... auto oddałem do mechanika bo teraz strzelił uszczelniacze wału korbowego i w dodatku połoś lekko wyszła ze skrzyni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •