Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Przybywa oleju, jednoczesny wyciek i spadek mocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    1

    Domyślnie Przybywa oleju, jednoczesny wyciek i spadek mocy

    Cześć, mam taki problem, zaczznę od początku. Tydzień temu pojechałem do mechanika na wymianę oleju i filtrów. Przy okazji zmieniałem końcówkę wydechu bo zardzewiał i się gdzieś urwał. Oraz dałem na sprawdzenie amortyzatorow bo coś stukają. Auto odebrałem z amortyzatorami nic nie znaleźli i polecili jechać na stacje diagnostyczną. Tego samego dnia pojechałem i diagnosta przy podnoszeniu zauważył wyciek oleju (dziwne bo jakby był wcześniej to mechanik by zauważył przy wymianie?) Trochę to trwało zanim dorwałem termin u mechanika ale wczoraj byłem na sprawdzeniu i nie potrafili zlokalizować przyczyny wycieku i polecili udanie się na mycie silnika. Wszystko niby Ok, drobny wyciek i tyle myślałem. Dziś zaś pierwszy raz chciałem jechać szybciej od wymiany oleju i samochód tracił moc na 100km/h i nie mógł jechać szybciej. Dodatkowo pózniej sprawdziłem poziom oleju i przybyło go i pachniał trochę benzyną. Czy to może być wina mechanika, że coś popsół przy wymianie oleju i filtrów oraz końcówki tłumika? Teraz się boje jeździć tym samochodem by coś bardziej się nie popsóło.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Popsuło, to raz.

    Dwa, wygląda na to że możesz mieć problem z UPG jak to bywa w tym aucie często.

    Trzy, zmień mechanika

  3. #3
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Jak bena w oleju to mi to wyglada na zmeczony silnik po prostu. Remont generalny silnika.
    Albo jezdzisz na krotkich kawałkach, ciagle na zimnym jak emeryt
    Mechanik nic tam nie popsul bo ni ma jak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •