Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rozrząd B16A2 solka

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie Rozrząd B16A2 solka

    Witam
    Wymieniałem teraz drugi raz rozrząd w B16A2 i sprawa wygląda następująco: Na wolnych obrotach czuć że silnik wpada w wibracje, nie pracuje równo. Na większych obrotach śmiga aż miło. Przed zdjęciem paska górne znaki prawie się pokrywały, znak na wale korbowym idealnie. Teraz niestety robiąc naciąg z instrukcji górne kółka są w takiej samej pozycji jak na starym pasku, natomiast wał korbowy jest przestawiony gdzieś o pół zęba
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/a24337d0482e6dd2
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/b0c37421e3b3e836
    Na ostatniej fotce znak wałku ssącego jest wyżej, przed wymianą też tak było.
    Jak ponaciągać ten pasek żeby znak na wale korbowym się zgadzał?

  2. #2
    Użytkownik Awatar ransom91
    Dołączył
    Dec 2017
    Imię
    Rafał
    Auto
    B18C4 MB6
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    118

    Domyślnie

    U siebie w b18c4 też tak mam, że górne znaki nie są w jednym poziomie, ssący jest wyżej, a na wale jest punkt w punkt. Nie kombinowalem z tym bo wszystko pracowalo jak nalezy, więc jeśli u Ciebie jest to samo to wróć do poprzedniego ustawienia i tyle.

  3. #3
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Nie wiem ja kw B serii, ale w d nie da sie ustawic pol zeba, da sie przestawic zab do przod/ zab do tylu.
    W miedzy czasie robiles cos z glowica? ( w sensie ze byla planowana)

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nic z głowicą nie było robione, był zrzucony pasek i rolka napinacza, założone nowe elementy i dupa. Górne kółka są identycznie ustawione jak przed wymianą paska, a wał korbowy nie trafia.
    Wydaje mi się że kiedyś widziałem manuala do Hondy i tam naciągało się pasek kręcąc w obie strony, niestety nigdzie tego nie mogę znaleźć.

  5. #5
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    według manuala się ustawia tak, że ustawiasz na znaki gore oraz dol, krecisz 5-6 razy silnikiem w lewo, po czym luzujesz napinacz o pol obrotu, i krecisz walem w lewo az kolo walka przesunie sie o 3 zeby( wtedy napinasz pasek). Skrecasz i kontrolnie krecisz walem czy dalej znaki się pokrywają.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam manuala, tak właśnie napinałem. Najgorsze jest to że na wale korbowym się nie zgadza. Nie wiem czy to od tego przestawionego rozrządu ale teraz na wolnych obrotach silnik się delikatnie trzęsie i zmienia obroty. Po przegazowaniu obroty spadają i silnik prawie gaśnie. W trakcie jazdy zapieprza tak jak zawsze ;-)
    Ostatnio edytowane przez szyss ; 21-06-19 o 00:37

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szyss Zobacz posta
    Mam manuala, tak właśnie napinałem. Najgorsze jest to że na wale korbowym się nie zgadza. Nie wiem czy to od tego przestawionego rozrządu ale teraz na wolnych obrotach silnik się delikatnie trzęsie i zmienia obroty. Po przegazowaniu obroty spadają i silnik prawie gaśnie. W trakcie jazdy zapieprza tak jak zawsze ;-)
    Tak będzie jak wybuch mieszanki jest za wcześnie lub za późno. Podłącz lampę to zobaczysz co się będzie działo. Zakładając pasek wszystko na sztywno stoi w miejscu ? Jeżeli wszystko jest jak w manual to nie ma opcji musi być dobrze.. Chyba że było coś grzebane przy motorze.

  8. #8
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Mi sie tez tak dzieje ze przygasa po przegazowkach i podobno jest to wina lekkiego kola zamachowego

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam
    Miałem dać znać co z tym rozrządem, sprawa została opanowana drugiego dnia. Tym razem wszystko się zeszło tak jak powinno. Na popuszczonym napinaczu, ojciec dociskał pasek równomiernie z obu stron kółek rozrządu, a ja kręciłem motorem. Po kilku obrotach wszystko cacy. Wydaje mi się że z czasem ta sprężynka na rolce traci siłę i źle dociąga.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •