Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Momenty dokręcenia śrub silnika D17A9

  1. #1
    Użytkownik Awatar Kubuniek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    CivicIX_LegendIII
    Skąd
    Żary - lubuskie
    Posty
    869

    Domyślnie Momenty dokręcenia śrub silnika D17A9

    Witam. Panowie szybka sprawa. Jakie są momenty dokręcenia śrub podpory wału korbowego, stopek korbowodów i głowicy w D17A9? Będą takie same jak dla D16V1 przedstawione w "Sam naprawiam Honda Civic Vii"?

    Ok. Wymieniłem uszczelniacze, panewki główne i korbowodowe oraz pierścienie. Poskładałem wszystko jak pisze w książce. Skończyłem wczoraj o 23.30 i odpaliłem.

    I teraz najciekawsze. Silnik odpalił od strzała. Trochę go zagrzałem i sprawdzam olej. I tu moje zdziwienie, bo wlałem około 3.8 litra i było na bagnecie max. Po nagrzaniu pod minimum. Dodałem jeszcze 0.8l i jest na minimum. Wiecie może ile wejdzie oleju po remoncie? Przy wymianie 3.6litra.

    A druga rzecz to coś stuka. Nie jest to panewka ale coś stuka. Po dodaniu gazu dźwięku się nie nasila. A po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu przez kilka minut cisza. Teraz jestem w pracy i wracam w piątek do walki. Jeśli macie jakieś sugestie to proszę pisać
    Ostatnio edytowane przez Kubuniek ; 17-06-19 o 08:27

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kubuniek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    CivicIX_LegendIII
    Skąd
    Żary - lubuskie
    Posty
    869

    Domyślnie

    Ok. To dla potomnych jakby ktoś remontował silnik.
    Pierwszą rzeczą był luźny pasek rozrządu. Montowałem go jak zawsze, ale coś poszło nie tak. Poprawiłem i coś było jeszcze nie tak. OBDII wyświetlał błąd P1324 i jak się okazało pod kolektorem ssącym nie wpiąłem wtyczki od czujnika spalania stykowego. Na postoju było już wszystko git. Dzisiaj zrobię jazdę testową i zobaczymy jak to wszystko hula.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •