Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Civic 5D, drzwi pasażera nie do otwarcia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    7

    Domyślnie Civic 5D, drzwi pasażera nie do otwarcia

    Słuchajcie, mam ogromny problem.
    Klamka wewnetrzna pękła, ale cięgno od niej jest, na dodatek kiedyś chyba któreś z moich dzieci wyszarpało rygiel (ten dzyndzel wystający pod szybą) i cięgno gdzieś wpadło do środka przez co nie daje się otworzyć drzwi.
    Macie może jakiś pomysł jak się za to zabrać? Czy tylko czeka mnie rozcinanie tapicerki drzwi i wyrywanie jej na siłe by dostać się do cięgien?
    Co praawda Civic jest u mnie juz z sentymentu. Robi max 1000km rocznie, ale chciałbym pomału przywracać go do bdb stanu, może kiedyś nowy lakier itp...

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Paweł Ireneusz
    Auto
    Civic VI Mb2 d14z4
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Zdejmujesz boczek zwyczajnie, podważasz go wsadzając jakiś plastik między drzwi i zaczepy puszczają. Masz wtedy pełen dostęp do linki, klamke pasażera kupujesz bez problemu gorzej kupić tą od strony kierowcy.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale zdejme ten boczek przy zamknietych drzwiach?

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Paweł Ireneusz
    Auto
    Civic VI Mb2 d14z4
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Nie zdejmiesz, a o cięciu boczka zapomnij. Działałbym przez klamke jakimś zakrzywionym drutem żeby je otworzyć.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej cięgno/cięgna poluzowały się na złączce (taka mała blaszka ze śrubeczkami do regulacji).
    Musisz spróbować otworzyć drzwi, w manualu na str 20-6 i 20-7 widać "co jest wewnątrz"

    Później to już prosto - odkręcenie boczka - 1-2 minuty (2 wkręty w rączce i 1 plastikowy kołek bliżej lusterka). Następnie podważasz czymś płaskim, ale delikatnie, od dolnej krawędzi drzwi i z wyczuciem szarpiesz, aż kołek po kołku wyskoczą z drzwi.

    Odciągasz foliową osłonę (klej nada się do ponownego przyklejenia, ale uważaj żeby się nie uwalić, trudno schodzi).
    Zobaczysz 2 druty i (najprawdopodobniej) poluzowaną złączkę, o której pisałem.
    Możliwe też, że jeden z drutów pękł, ale zupełnie godnie zastąpisz go rowerową szprychą (uwaga - kilka OEM-omdleń wśród fanatyków!))

    Porada - zanim założysz boczek, sprawdź czy dobrze wyregulowałeś długości drutów na tej złączce. W przykręceniu na właściwej wysokości mogą pomóc ślady po śrubkach (z tej złączki) na dotychczasowych drutach. Jeśli zrobisz to źle, to może nie otwierać/zamykać drzwi, centralnego zamka itp.
    Porada 2 - jeśli będziesz używał zastępczego drutu (np tej szprychy) to go odpowiednio wygnij, żeby nie stawiał nigdzie mocnego oporu przy otwieraniu/zamykaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •