Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Stukanie przy skręcaniu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    40

    Domyślnie Stukanie przy skręcaniu

    Witam
    Civic VI.
    Przy skręcaniu w lewo i dodaniu gazu stukanie w prawym kole. Wymieniony przegub ( zewnętrzny ) i końcówka drążka. Samochód odebrałem i nadal stukanie, nic nie ustało. Pojechałem na szarpaki, wg diagnosty wszystko jest ok, więc według niego jedynie przegub wewnętrzny może być.
    Czy można wymienić sam przegub wewnętrzny, bo wg mechanika muszę całą półoś wymieniać. A i tak nie wiadomo czy to naprawi problem?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Coś więcej o dźwięku? Miarowy czy pojedyncze puknięcie? Czy jest bardziej intensywny przy ostrzejszym skręcie? Czy występuje przy jeździe na wprost?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    40

    Domyślnie

    Miarowy. Intensywniejszy ( coraz głośniejszy) przy maksymalnym skręcie w lewo i dodawaniu gazu. W jeździe na wprost nie występuje.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    40

    Domyślnie

    Wymieniony przegub zewnętrzny oraz końcówka drążka kierowniczego, a nastepnie cała prawa półoś i stukanie nadal występuje przy skręcaniu w lewo ( i dodawaniu gazu) oraz przy jeździe na wprost ( przy wjechaniu w dziurę) ktoś coś?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Łożyska na kolumnie sprawdzałeś?

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PrezesVI Zobacz posta
    Wymieniony przegub zewnętrzny oraz końcówka drążka kierowniczego, a nastepnie cała prawa półoś i stukanie nadal występuje przy skręcaniu w lewo ( i dodawaniu gazu) oraz przy jeździe na wprost ( przy wjechaniu w dziurę) ktoś coś?
    Może trochę odkopię temat. Podnieś auto i złap za koło góra/dół czy nie ma luzu na dolnym sworzniu.

    Cytat Zamieszczone przez kravietz81
    Łożyska na kolumnie sprawdzałeś?
    Nie wiem o jakich łożyskach piszesz ale to nie VIIg.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JarkoCivic Zobacz posta
    Nie wiem o jakich łożyskach piszesz ale to nie VIIg.
    A tam gdzie amortyzator łączy się z budą to nie ma łożyska??

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Awatar JarkoCivic
    Dołączył
    Oct 2016
    Imię
    Jarko :-)
    Auto
    Honda Civic 5D MA9
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kravietz81 Zobacz posta
    A tam gdzie amortyzator łączy się z budą to nie ma łożyska??

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Dziwię się, że w ogóle o takich rzeczach piszesz. VIg ma w przodzie wielowahacz a nie mcpersony. Amor wraz ze sprężyną skręcone są na sztywno, a cała zwrotnica obraca się na sworzniach wahaczy góra dół. W Twojej MA9 jest to samo. Dla przykładu Audi A4 B5 czy Passat B5 ma podobnie rozwiązanie zawieszenia.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JarkoCivic Zobacz posta
    Dziwię się, że w ogóle o takich rzeczach piszesz. VIg ma w przodzie wielowahacz a nie mcpersony. Amor wraz ze sprężyną skręcone są na sztywno, a cała zwrotnica obraca się na sworzniach wahaczy góra dół. W Twojej MA9 jest to samo. Dla przykładu Audi A4 B5 czy Passat B5 ma podobnie rozwiązanie zawieszenia.
    Aż tak głęboko pod niego nie właziłem... Człowiek uczy się całe życie...

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    40

    Domyślnie

    Odkopię a co tam... Byłem jakiś czas temu na innej stacji diagnostycznej. amortyzatory po 80%, nic nie wychwycił, jedynie co to poduszka amortyzatora mi powiedział że może być do wymiany. Mechanik natomiast sprawdził i uważa, że jest w dobrym stanie i nie ma co wymieniać. Aktualnie stukanie występuje przy szybkim ruszaniu na skręconych kołach ( i to tylko raz na jakiś czas) oraz przy powolnym skręcaniu w lewo podczas najechania prawnym kołem na lekki kraweżnik ( pojedyńczy stuk/ strzał)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •