Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D16y8/d13 brak mocy.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    3

    Domyślnie D16y8/d13 brak mocy.

    Cześć.
    Pisze do was jako laik motoryzacyjny.
    Kupiłem honde teoretycznie 1.6 125km. Okazało się jednak że blok silnika to 1.3 a głowica z D16y8 (jeśli nic nie pomyliłem &#128517. Vtec nie działa (jeszcze nie patrzyłem czemu). Czy mała moc (pod górkę muszę czasem i do 1 zredukować) jest wina składanego silnika? Chodzi mi o to czy choć w teorii nadal powinienem mieć 125 km? Samochód nie bierze oleju ani nie dymi.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Jeśli piszesz "jako laik", to podjedź z autem do kogoś kto ogarnia Hondy. Zaoszczędzisz sobie i nam sporo czasu. Mówię całkowicie poważnie.
    Jest tyle rzeczy, które mogły pójść nie tak przy składaniu takiego "kundla", że bez konkretnych diagnoz, wszystkie nasze wskazówki będą strzałami na oślep.
    Na początek, sprawdź zapłon i jego ustawienie. To da Ci przy okazji info, czy rozrząd jest dobrze ustawiony. Pytanie jaki jest komp i czy ktoś to w ogóle stroił. Długo by wymieniać...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie, nie. Wiadomo, że podjadę do mechanika w celu napraw (nie wiem czy znajdę konkretnie hondziarza, no ale...). Tutaj bardziej chciałem się dowiedzieć jak to wygląda jeśli chodzi o sam taki składak. Czy w teorii dobrze złożony będzie miał mniej mocy niż czyste D16y8? Bo niby coś w internecie jest o tym mini-me (bo to chyba tak się nazywa) ale nic o tym konkretnym i myślałem że Wy coś moglibyście o takim składaku powiedzieć.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Odwrocę Twoje pytanie - dlaczego silnik o praktycznie identycznej konstrukcji, miałby mieć więcej mocy przy pojemności 1.3 w porównaniu do 1.6? Oczywiście da się spokojnie osiągnąć moc w, nazwijmy to D13Y8, na poziomie 125 KM i więcej, ale robiąc te same modyfikacje w 1.6 co w Twoim 1.3 osiągniesz jeszcze większa moc. Pojemność robi swoje, mimo niewielkiej różnicy.

    Są opinie, ze D13 miały trochę lepszą konstrukcję pierścieni tłokowych. Ponadto teoretycznie masz większą szansę kręcić ten silnik wyżej, pytanie tylko czy jest większy tego sens.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    3

    Domyślnie

    Aha... Czyli nawet w teorii na czysto nie mam 125 koni... No to fajnie mnie kolega sprzedający zrobił :/ no trudno.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    W teorii to możesz mieć i 200 w praktyce jak nie pojedziesz na hamownie to masz tyle ile jest wbite kw w dowodzie. Jeżeli jest łeb z vitkiem i wszystko zrobione jak trzeba to wina na 99% będzie w ecu. Ale że sam w sumie nie wiesz co masz to może być i ze 100 różnych problemów. Również na 99% auto strojone nie było bo pewnie koszt przewyzszyl wartość auta i albo masz wgranego jakiegoś gotowca albo seryjne p28 które z głowica y8 działa słabo i trzeba mapę podmienić. Sam miałem z6 na głowicy z y8 ma seryjnej mapie i od 4.5k było sucho. Ale tutaj to pomoże albo mechanik ew możesz skonsultować się z wróżbitą Maciejem. Walnie kartami i znajdzie problem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •