Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ep1 kupno auta na co zwrócić uwagę ?

  1. #1
    Użytkownik Awatar Omenariusz
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    348

    Domyślnie Ep1 kupno auta na co zwrócić uwagę ?

    Witam
    Panowie sam jestem posiadaczem hondy Civic 8 generacji. Jutro jadę oglądać honde dla brata rocznik 2005 po lifcie wersja sport. Oprócz blacharki bo to logiczne na co zwrócić uwagę jakie bolączki ma ten model bo na pewno takie są Prosze o porady.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    18

    Domyślnie

    Łożyska w skrzyni biegów(słychać rzężenie nabiegu jałowym), maglownica (stuki z przodu), no i na pewno dobrze by było znać historie serwisową. Zrób przegląd przed zakupowy w Dekrze np.

    Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar Omenariusz
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    348

    Domyślnie

    Auto ma aktualnie 90 tysięcy przejechane od 2008 w kraju miało dwóch właścicieli . Co do maglownicy to wiem jak mniej więcej zdiagnozować a co z tą skrzynia bo już też o tym słyszałem rozumiem że na luzie wydaje jakieś dzwięki tak ? To zbliżony dźwięk ?
    https://www.youtube.com/watch?v=2Ea-PELjqFQ

  4. #4
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Nie tylko na luzie. Jesli jakisz szum ustaje podczas jazdy po wciśnięciu sprzegla, albo narasta wraz z obrotami i do tego pojawia się na postoju jak skrzynia jest na luzie (i znika po wysprzegleniu na luzie) to łożyska w skrzyni padają.

    Uwaga na plagę UPG w tych samochodach, ep1 i ep2 mają słabe bloki i głowice. Jak się za długo 'testuje' vmax to potem trzeba remontować…

    Zapiekajace się zaciski z tylu (mechanizm ręcznego) to też bolączka. Pytanie w jakiej kasie, jeśli to auto za 15k to musi być idealne żeby bylo warte, jeśli za 10k to można mu cośtam wybaczyć. Jak za 7-8 to nie dziw się ze jest coś do zrobienia

  5. #5
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Zawsze mozesz sie rozejrzec na coupe EM2.
    Blacharka w cudownym stanie przewaznie, omijac tylko nieslawne 1.7 Vtec i fajne auto, z duzym bagaznikiem, lepiej wygladajace od hatchbacka.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Hatchback 3d z dokladkami wygląda lepiej niż em2, mistrzu

    Ale fakt, em2 będzie na bank tańsze niż ep a w środku to samo

  7. #7
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Gust jak zadek, kazdy ma swoj, aczkolwiek moim zdaniem Em2 nawet bez dokladek wyglada lepiej niz epka z dokladkami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •