Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Olej silnikowy zalecany przez producenta w latach świetności D16Y8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie Olej silnikowy zalecany przez producenta w latach świetności D16Y8

    Cześć Wam wszystkim

    Nie... nie jest to kolejny temat z pytaniem jaki olej zalać do silnika

    Chciałbym tylko poprosić kogoś kto ma dostęp albo po prostu wie jaki olej konkretnie (normy jakościowe, aprobaty itp) był zalecany do Del Sol'a, konkretnie D16Y8 przez producenta. Nie mam dostępu do instrukcji a w tych, które pościągałem nie widzę konkretnej informacji. Podczepione tematy na forum oczywiście przejrzałem (chyba, że przeoczyłem bo w tym o olejach nie widzę takiej informacji), szukajką forumową oraz googlową też nie pogardziłem.

    Temat z kategorii "jestem ciekawy ale nie mogę znaleźć". Pytałem znajomych ale każdy ma swoją teorię Zawsze przy zakupie oleju denerwuje mnie to, że na opakowaniach są wypisane normy producentów takich jak BMW, VW, Renault a do dziś nie wiem jakie wymagania stawia Honda i jak się odnieść do tego przy wyborze.

    Dzięki za uwagę

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    w naszym klimacie to 10w40.. cała d seria
    tu masz zrzut z ESM Hondy akurat dla mojej Hr-v

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Auto
    MB2 '00 D14Z3
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    w naszym klimacie to 10w40.. cała d seria
    tu masz zrzut z ESM Hondy akurat dla mojej Hr-v
    Dzięki za wrzutkę! Chociaż nie do końca odpowiada to na moje pytanie tę tabelkę już widziałem. Tu bardziej chodzi o region w jakim mieszkamy ze względu na występujące temperatury.

    Poszukałem jeszcze odrobinę i trafiłem na w miarę kompletny "Owner's manual" do Hondy Del Sol. Tam na ostatniej stronie znalazłem coś takiego:



    Teraz pytanie. To są jedyne wymagania Hondy odnośnie oleju do silników z Del Sol'a? Honda nie miała swoich norm jakie mają np BMW czy VW? Z tego wynika, że kazali lać cokolwiek co spełnia normę API SH
    Niby zalecają 5W-30 ale wg tabelki z ESM dopuszczają również 10W-40 czy nawet 20W-50. Jakieś to mało precyzyjne
    Ostatnio edytowane przez TommyOne ; 16-05-19 o 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •