Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Honda Stream RN3 2,0 kilka pytań użytkowych

  1. #1
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie Honda Stream RN3 2,0 kilka pytań użytkowych

    Witajcie.
    Niedawno stałem się posiadaczem Hondy Stream 2004 RN3 2,0. Mam kilka pytań odnośnie serwisu i użytkowania:
    1. Jakie są luzy zaworowe, czy silnik K20A1 ma takie same jak np, K20A4 - Ssanie: 0,21-0,25 mm, Wydech: 0,25-0,29 mm ?
    2. Pedał sprzęgła łapie wysoko. Jest jakaś regulacja, czy po prostu sprzęgło się kończy?
    3. Pompa wspomagania jest zapocona. To jakaś typowa usterka, jaki płyn najlepiej kupić do uzupełnienia?
    4. Załączanie VTEC jest "odczuwalne"? Ja wiem, że to nie Civic i waży z 1,5 tony
    5. Antena na dachu jest odkręcana? U mnie kręci się dookoła ale nie wykręca.
    6. Przy zapalaniu świateł przygasa podświetlenie przycisków nawiewów, klimy. Można zrobić tak aby nie przygasały?
    Na początek tyle pytań ale mam już nowe zapytania w głowie.
    Dzięki za odp. Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez AdamCIV ; 15-05-19 o 20:54

  2. #2
    Użytkownik Awatar elmo141
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    łukasz
    Auto
    Ed2 / RN1
    Skąd
    warszawa
    Posty
    961

    Domyślnie

    Znajdź na FB Honda Stream Polska. Tam masz tylko amatorów tego auta, który coś w nich cały czas grzebią.

  3. #3
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Dzięki za info. Nie ma konta na FB ale co się dało to poczytałem bez logowania.

  4. #4
    Użytkownik Awatar drevan
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Honda
    Skąd
    Zagłębie
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamCIV Zobacz posta
    Witajcie.
    Niedawno stałem się posiadaczem Hondy Stream 2004 RN3 2,0. Mam kilka pytań odnośnie serwisu i użytkowania:
    1. Jakie są luzy zaworowe, czy silnik K20A1 ma takie same jak np, K20A4 - Ssanie: 0,21-0,25 mm, Wydech: 0,25-0,29 mm ?
    2. Pedał sprzęgła łapie wysoko. Jest jakaś regulacja, czy po prostu sprzęgło się kończy?
    3. Pompa wspomagania jest zapocona. To jakaś typowa usterka, jaki płyn najlepiej kupić do uzupełnienia?
    4. Załączanie VTEC jest "odczuwalne"? Ja wiem, że to nie Civic i waży z 1,5 tony
    5. Antena na dachu jest odkręcana? U mnie kręci się dookoła ale nie wykręca.
    6. Przy zapalaniu świateł przygasa podświetlenie przycisków nawiewów, klimy. Można zrobić tak aby nie przygasały?
    Na początek tyle pytań ale mam już nowe zapytania w głowie.
    Dzięki za odp. Pozdro.
    1. ssące 0.21-0.25 mm / wydechowe: 0.28-032 mm
    2. jest regulacja, ale warto płyn wymienić na nowy i odpowietrzyć układ
    3. uszczelki nie są wieczne - lepiej zregenerować niż doprowadzić do zatarcia
    4. w Streamie jest to bardziej eco iVtec - nie ma co liczyć na "turbo dziurę"
    5. odkręcana
    6. jest to normalne zjawisko, którym nie ma co zaprzątać sobie głowy

  5. #5
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Tak też i planuję wymianę płynu hamulcowego i wspomagania sprzęgła. Na początku czerwca auto jedzie na warsztat.
    Pkt 6 chodzi mi o to że w dzień praktycznie nie widać lampek na przyciskach po włączeniu świateł. Może to kwestia przyzwyczajenia się.
    W Civicu 5 gen był sposób jak zrobić aby zegarek nie przyciemniał się po włączeniu świateł i myślałem, że tu da się tak zrobić z lampkami (może się i da ale trzeba to odkryć).

    Płyn wspomagania kierownicy to PSF, wspomagania hamulców i sprzęgła DOT3?
    Ostatnio edytowane przez AdamCIV ; 23-05-19 o 21:41

  6. #6
    Oczekujący
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Adam
    Auto
    Była H jest Kia
    Skąd
    Białystok
    Posty
    442

    Domyślnie

    Mam pytanie: silnik K20A1 ma zawór EGR?
    Źródła różnie podają. Chciałem go wyczyścić ale w dobrym, sprawdzonym sklepie (chciałem kupić uszczelkę) otrzymałem info, że ten silnik nie ma takowego zaworu.

    Dla potomnych: K20A1 nie ma EGR
    Ostatnio edytowane przez AdamCIV ; 04-09-20 o 19:43

  7. #7
    Użytkownik Awatar krumas
    Dołączył
    Nov 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    civic d15b2
    Skąd
    Poznań
    Posty
    58

    Domyślnie

    A gdzie zregenerować pompę wspomagania?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •