Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Telepanie auta przy ruszaniu i spadek obrotów po wciśnięciu sprzęgła

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafix Zobacz posta
    Update przez Pass-Thru ECU Programming Software to aktualizacja oem programu dla sterownika.
    Jeśli dobrze pamiętam to do przedliftów coś było. Chyba poprawiało odrobinę obroty itd. ASO za granicą robi to za darmo. W polsce płatne.

    Natomiast reflash ze zmianą tych "kilku innych rzeczy" to chiptuning w najczystszej postaci.
    Gotowiec, zapewne opracowany przez rosjan

    Widziałem taki jeden program w ufo 1.8 i ktoś tam siupnał w dół dość mocno knock sensitivity. Zupełnie bez sensu i niestety mało bezpiecznie dla motoru.
    Ruszony zapłon, odcinka, i mapa przepustnicy.

    Nie ruszone sekcje AFM, mass airflow. A po testach na swoim aucie widzę że każdy motor jest troszeczkę inny i nawet zmiana wkładki na KN rozjeżdża korekty strim.
    Tak w skrócie nie polecasz tego ? czytałem bardzo dobre opinie i w sumie nie znalazłem, żeby ktoś narzekał. O te "pare innych rzeczy" nawet nie chodzi, bardziej o to, żeby obroty nie spadały

  2. #12
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    Pytać dokładnie co wgrywają chłopaki i co jest ruszone o ile
    Robić, jeździć, obserwować

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafix Zobacz posta
    Pytać dokładnie co wgrywają chłopaki i co jest ruszone o ile
    Robić, jeździć, obserwować
    Ok, dzięki, a co z tym telepaniem? Masz pomysł ?

  4. #14
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    alternator i fajkocewki?

  5. #15
    Użytkownik Awatar Daniello18
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    fn2
    Skąd
    Wwl
    Posty
    374

    Domyślnie

    Na jakiej podstawie stwierdziles ze sprzęgło jest ok? U mnie telepalo przy ruszaniu bo sprzęgło było śmieć, pomimo niecałych 140k na blacie

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daniello18 Zobacz posta
    Na jakiej podstawie stwierdziles ze sprzęgło jest ok? U mnie telepalo przy ruszaniu bo sprzęgło było śmieć, pomimo niecałych 140k na blacie
    Na podstawie wizyty w warsztacie, nie wróżę z fusów.
    Znalazłem na stronie trafo taki wpis:

    "Punkt 1: Zmiana stylu jazdy

    Z informacji zaczerpniętej z instrukcji serwisowej wynika, że ze wzglądu na oszczędność paliwa, przy obrotach powyżej 820 obr./min., po zdjęciu nogi z pedału gazu, komputer odcina dopływ paliwa do silnika;

    Dlatego proponował bym zmianę stylu jazdy i wciskanie sprzęgła przy wyhamowywaniu dopiero wtedy, kiedy obroty spadną poniżej 1000obr/min. " i tak dalej

    Faktycznie opadanie obrotów, a przy tym i szarpanie przy ruszaniu zmniejszyło częstotliwość o conajmniej połowę, a wczoraj na kilkadziesiąt km może raz czy dwa mi opadły i może raz czy dwa szarpnęło, ale tylko dlatego, że musiałem dość gwałtowanie zahamować co zainicjowało spadek obrotów do 450-500 i potem przy ruszaniu szarpnęło ... potem stosując teorię kolegi trafo znów problemu nie było ... dziwne te nasze hondy, tak czytam, że to jeden z bardziej nierozwiązanych problemów i u każdego co innego ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •