Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jedno z kół stoi dęba

  1. #1
    Użytkownik Awatar ZdanoG6
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Marcin
    Auto
    EJ9 K20+ WRX 02'
    Skąd
    W-wa Wesoła
    Posty
    1,510

    Domyślnie Jedno z kół stoi dęba

    Witam
    Problem dotyczy układu hamulcowego - Honda Civic VIg. 96' tarcze 262mm. Problem występuje na przedniej osi. Mianowicie, po 3000km całkowicie zjechałem klocki po stronie pasażera podczas gdy po stronie kierowcy zużyło się ich kilka %. Podjeżdżam do świateł, ostatni metr auto hamuje i zatrzymuje się tak nienaturalnie-mocno. Na podnośniku koło od pasażera stoi dęba, można obracać ale szybko się zatrzymuje, kierowca kręci się swobodnie. Przy jeżdżeniu na torze, nie odczuwam ściągania na jedną stronę, hamuje się przyzwoicie w równej linii. Problem występuje i na włączonym silniku oraz na wyłączonym. Co zrobiłem w tym temacie?
    - podmieniłem klocki na 242 (wiem mniejsze, ale takie miałem aby sprawdzić czy problem ustąpi) - nie ustąpił
    - wyciągnąłem zacisk, tłoczek nie miał żadnych wżerów, wyjąłem go, gumki ok, wcisnąłem go do końca bez oporów, sam zacisk bez wżerów, no w zasadzie jak fabryka
    - odpowietrzyłem układ miesiąc temu, odpowietrzyłem układ 2 dni temu
    - przetoczyłem tarcze w auto-szlifie - nie pomogło
    - przełożyłem tarcze stronami, nie pomogło
    - pożyczyłem jedną tarczę od sąsiada, oczyściła się hamując, dotarłem klocek, nadal stoi na dębowo
    - zdjąłem tarczę i przykręciłem koło prosto do piasty- kręci się lekko bez oporów
    - to samo gdy wciskam tłoczek hamulcowy a uzbrajam cały układ, tak aby wszystko było dokręcone, ale klocek miał lekki luz w zacisku- wtedy koło idzie też bez oporów.
    Czego szukać dalej? Pompa hamulcowa? Korektor? Przewody OEM, ale wymieniane były 3 lata temu a problem pojawił się dopiero niedawno.
    Jeszcze powiem jedno. Na fabrycznych 242 nie było tego problemu. Rok temu wymieniłem pompę na 15/16 oraz zwrotnice, jarzama, zacisk, tarcze, klocki na 262.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Zamontuj 282 mm na nowej tarczy zacisku i jarzmi, pewnie problem ustąpi a dodatkowo zyskasz lepszy hamulec

  3. #3
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Prowadnice chodzą bez oporów?
    Przewody elastyczne były wymieniane 3 lata temu na nowe? Wygląda jakby płyn nie cofał się w w przewodach tego koła, więc szukałbym raczej tutaj winy.

    Kiedyś przez pomyłkę przykręciłem oczko przewodu ham. do zacisku obkręcone o 180* i po kilku kilometrach blokowało mi koło na amen.

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Jesli tloczek chodzi ok, to skłaniałbym się do przewodów - czesto jest tak, że pompa wytwarzajac cisnienie ma "sile" przepchnac tloczek, lecz przyblokowanie gdzies w przewodzie uniemożliwia swobodny powrót plynu z zacisku. Kupiles przewody OEM?, czy poprosto jakis zamiennik oem?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •