Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pomoc przy wyborze civica 9gen

  1. #1
    Użytkownik Awatar Ice-T
    Dołączył
    Jul 2015
    Auto
    FN2
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    558

    Domyślnie Pomoc przy wyborze civica 9gen

    Czesc,
    Niestety nie potrafie odszukac jakis wyczerpujacych temat odpowiedzi na forum przy wyborze civica 9gen.
    Szukam dla zony bo bardzo sie jej podoba i powinno sie spraedzic to auto jako rodzinny kompakt.
    Pochlebne opinie zbiera 2.2diesel przedliftowy (choc marna szansa znalezc nie krecony bo wezystko to od mirasow handlarzy) wiec opcja druga to 1.8 tylko putanie w jakiej wersji czy warto doplacac i szukac Sporta? Jest swiezszy z wygladu i lepiej doposazony. Ktos tez pisal o jakis awariach pierscieni od rocznika 2012.

    Mozecie podzielic sie swoimi wrazeniami? Moze akurat ktos sie pozbywa zadbanego egzemplarza.

    Edit: widze ze jest jeszcze jakas opcja elegance moze ta warto sie zainteresowac.

    Zalezy mi na dobrym wyposazeniu kamera cofania czujniki deszczu skladane lusterka ksenon drl itp
    Ostatnio edytowane przez Ice-T ; 05-05-19 o 17:05

  2. #2
    Użytkownik Awatar fetorman
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    9gen 1.6 I-DTEC
    Skąd
    małopolska
    Posty
    500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ice-T Zobacz posta
    Zalezy mi na dobrym wyposazeniu kamera cofania czujniki deszczu skladane lusterka ksenon drl itp
    Jeśli ksenon to tylko przedlift w wersji lifestyle lub executive. Proponuje jeszcze 1.6 diesla jesli cie nie odstrasza

  3. #3
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Problemem 9gena jest wlasnie oferta silnikowa
    Dla fanów 1.8 jest oczywiscie ok, ale jak ktos szuka czegos innego to jest problem. Oczywiscie zaraz ktos powie, ze jest K20C1 ale to nieco inne budzety i zastosowanie. Jakby byl poliftowy 2.2 iDTEC to bym juz dawno takim jezdzil. Niestety 2.2 bylo tylko w pierwszym roczniku i bylo niedostepne w Polsce wiec wszystkie egz sa sciagane co przy wysokiej akcyzie na ten silnik czesto powodowalo, ze auta byly po przejsciach - inaczej ich cena po oplatach bylaby w kosmosie. Tylko, ze przedlift mi sie nic a nic nie podoba. A w pozniejszych rocznikach jest tylko 1.6 iDTEC, ktory jest bardzo fajnym silnikiem, ale z podkreconego 2.2 to byloby bolesne. Oczywiscie zostaje FK2R - nawet sobie wypozyczylem na weekend. I auto cudowne, ale jazda w trasie meczaca z uwagi na halas (niby mozna go wybebeszyc i wykleic matami to sie poprawi).
    Wiec o ile jezdzac ufo 1.8 i bedac przekonanym do tego silnika smialo sie mozna przesiadac na 9gen. No albo wlasnie 1.6 ktore na papierze wyglada kiepsko, ale w codziennej jezdzie sprawia wrazenie dynamiczniejszego od 1.8.
    Jako model jest troche bardziej dopracowany, chociaz niektore rzeczy mi sie bardziej podobaja w ufoku (np schowek koło lewarka, ktory zniknal w 9gen) - ale co do zasady to taki gleboki lifting ufoka. Troche gadzetow - kamera cofania, pilnowanie pasa itp. I wiecej wersji wyposazenia + polift wyglada naprawde dobrze.

    Co do wersji Sport - to ztcp jest wlasnie gorzej wyposazony - nie ma np skladanych elektrycznie lusterek.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Ice-T
    Dołączył
    Jul 2015
    Auto
    FN2
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    558

    Domyślnie

    własnie sporo osób poleca 1.6 też. Auto jest dla żony podoba się jej bardzo civ 9gen a mnie osobiście dopiero polift jakoś wygląda godnie.
    Z tego co widzę to cieżko polifta 1.8 lub 1.6 wyrwać do 45k

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam 9 od nowości (wersja Comfort 1.8 Benzyna przed liftem, 142 KM). Do tej pory wymieniłem klocki, tarcze, płyny, matę grzewczą lusterka (za darmo, na gwarancji).
    Podsumowanie:
    Świetnie się prowadzi, posiada dość mocy aby się zebrać do wyprzedzania, nawet przy większych prędkościach.
    Nie kupił bym diesla ponieważ mieszkam w mieście.
    Spalanie (z wyliczeń jak i z komputerka) wychodzi 7,4 - 7,8 na 100
    Pomiędzy wersjami wyposażenie nie różniło się znacząco.
    Na stówę nie polecam 1,4 - za słaby.
    Jedyny mankament, który doprowadza mnie czasami do szału, to przeolbrzymi promień skrętu. To auto po prostu powinno mieć naklejkę:


    Bagażnik - mega wielki, pakowny. Moja czteroosobowa rodzina pakuje się do niego spokojnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •