Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: kontrolka ciśnienia 1.8 ivtec

  1. #11
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radeks Zobacz posta
    czy moglibyście dodatkowo wrzucić jakiś filmik instruktażowy? bez was nie wpadłbym na te rozwiązania
    Polecamy sie, od tego jest forum aby pomagać

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Imię
    Andrzej
    Auto
    8g. FK2 R18A2 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    cześć

    a jak te panewki z powrotem przesunąć na swoje miejsce?

    Dla testu (bo mi nie wierzyli) zrobiłem 4 zakręty w prawo pod rząd i manometr pokazał i ciągle pokazuje równe 0 (podłączyłem go przed jazdą) i ciśnienie nie chce powrócić (klawiatura też głośno klekocze bez oleju)
    Oleju już dolałem do max - nie pomogło.
    Zwykle ciśnienie wracało...

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    14

    Domyślnie

    ciśnienie zwiększa się (w zasadzie wraca do normy) po dodaniu gazu do powyżej 900 rpm, można zmienić obroty na biegu jałowym i nie powinno wtedy spadać

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Imię
    Andrzej
    Auto
    8g. FK2 R18A2 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    tak, już się połapałem, że trzymając większe obroty lub przygazowując podczas skrętu w prawo, nie braknie ciśnienia - ale nie wygląda to zbyt dobrze, szczególnie manewrując po parkingu

    a gdy ciśnienie nie wraca, to w moim muszę przygazowywać, czasem kilkukrotnie, do 5k rpm - w końcu wraca, ale jak długo silnik to wytrzyma?

    obstawiam zacinający się zawór w pompie oleju, ale chyba ta część nie występuje oddzielnie

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    14

    Domyślnie

    u mnie też było tak, że częściej się zapalała przed wizytą u specjalisty który to zdiagnozował, ale szukajac tej usterki wyczyscil mi caly smok, sito itp oraz dwie uszczelki, i od tamtej pory kontrolka zapala się sporadycznie, gdy już naprawdę stanę pod dużym kątem, teoretycznie nic takiego się tez nie wydarzy bo jest małe obciążenie silnika na jałowym, takie racie graniczne jak przy odpalaniu, ale gdy jedziesz z obciążeniem tj na biegu to trzeba wtedy uważać, myślę że zdejmij miskę, wyczyść udroznij i będzie dobrze

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Imię
    Andrzej
    Auto
    8g. FK2 R18A2 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    uszczelki wymieniłem - nie pomogło. Smok był trochę brudny - pewnie od jazdy któregoś poprzedniego właściciela bez bagnetu, którego połowę znalazłem w misce.
    Pozostaje wymiana pompy oleju na nową, za którą chcą w ASO 1900zł - co jest nieopłacalne do tak starego auta, a używanych nie widziałem. Jest jeszcze opcja z zalaniem gęstszego oleju.
    Na razie, gdy nie zapominam przygazować przy skręcie w prawo, ciśnienie jest. No i nie parkować pochylonym autem na lewą stronę, bo w tej pozycji trudniej przywrócić ciśnienie.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Imię
    Andrzej
    Auto
    8g. FK2 R18A2 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    pomogła wymiana pompy oleju (czyli dekla rozrządu, bo pod taką nazwą używaną i dobrą można znaleźć za kilkadziesiąt zł) - wirniki "wyrzeźbiły" widoczny rant na dekielku od strony silnika.

    prnt.sc/uf17u2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •