Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Civic X z USA i montaż gazu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Bartek
    Auto
    Acura TSX 2.4
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    26

    Domyślnie Civic X z USA i montaż gazu

    Siema!
    Dawno nie byłem na tym forum, bo od 8 lat jeżdżę Acurą TSX 2.4 i przyszedł czas na zmianę.
    Poszedłem do salonu po nowego Accorda, ale nie ma i nie będzie w EU, teraz największy sedan to Civic X. Auto *****iste, tylko ten silnik 1.5T i nie ma innej opcji (nie lubię diesla).
    Mam problem z tym silnikiem, bo założenie do niego gazu to jest wydatek 9.000 PLN lub mieszanie gazu i benzyny oraz utrata gwarancji.
    Ale znalazłem też wersje Civica X sprzedawaną z silnikiem 2.0 wolnossący z pośrednim wtryskiem paliwa, idealny pod gaz. Ale na rynek amerykański i od razu zamarzyłem sprowadzić takie auto z USA.

    Pytanie czy ktoś się orientuje jakie mogą być różnice w modelu X na EU i na Stany?

    Czy blacharka jest ta sama, czy to inny model? Zakładam, że w zawieszeniu nie ma zmian, co najwyżej w hamulcach.

    Wracając do gazu, to moje obecne auto przejechało przez 8 lat 140 tys km i zużyło 16 tys litrów gazu o wartości 36 tys PLN.
    Od samego początku jeździłem na gazie, bo przecież na benzynę wydałbym ponad 70 tys. zl w tym czasie.

    Przy tych statystykach i założeniu, że nowym Civikiem będę jeździł kolejne 4 lata, to wolę 2.0 w gazie niż 1.5T w benzynie.
    Czy wyposażenie mocno się różni od tego na Europę?
    Pomijam kwestie mil oraz farenhajtów, to teraz tak mam i to w niczym nie przeszkadza.

    Teraz się męczę, czy kupić nowe z salonu za 100 tys. PLN z gwarancją czy 2018 za 50 tys. PLN z USA bez gwarancji?


    Pozdr
    Bartek


    D16Z6-->F20B5--------->K24A2------> cdn
    Civic-->Accord Coupe--> Acura TSX--> Civic X

    Raz Honda, zawsze Honda !
    Ostatnio edytowane przez bertj ; 28-04-19 o 23:48

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    No wiesz,tylko jest jeden mały problem. Mianowicie z odsprzedażą tego auta,ponieważ 2.0 nikt nie chce kupować w naszym kraju. (coś jak diesli)
    Wersje 2.0 z USA czy Kanady mają mocno okrojone wyposażenie względem naszych sedanów. A znaleźć wypasioną wersję w usa z tym silnikiem...no da sie,ale nawet nie wiesz jak to jeździ,czy warto i w ogóle. Domniemam,że osiągi będzie miał porównywalne z naszym Accordem VII gen. 2.0
    To w ogóle podobne silniki,aczkolwiek nie te same.

    Jeśli chodzi o elementy blacharskie,wszystko jest bez zmian hamulce te same itd.

  3. #3
    Moderator Awatar Infi
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Infi
    Auto
    FN2 K24
    Skąd
    PL
    Posty
    3,035

    Domyślnie

    wolalbym kupic 1.5 z usa za 50 i to co zaoszczedze w porownaniu do ceny z PL przeznaczyc na paliwo i nie bedzie za pare lat problemow ze sprzedaza takiej jednostki. . 1.5 wbrew temu co mowisz to bardzo fajny silniczek,jezdzi sie przyjemnie nawet CVT nie jest zamulone (ja mam porownianie 1.5 cvt do k24 fn2 i bardzooooo pozytywnie mnie CVT 1,5 zaskoczylo) a jesli masz skrzynie MT to po bardzo lekkim sofcie jest to *****iste szybkie wozidelko, ktore pali niewielkie ilosci paliwa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •