Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: D17A1 - padająca panewka / możliwości naprawy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    1

    Domyślnie D17A1 - padająca panewka / możliwości naprawy

    Witam,

    posiadam Hondę Civic Sedan z USA z silnikiem D17A1 i automatyczną skrzynią biegów. Przebieg 180 tysięcy mil, z czego ok. 80 tysięcy mil zrobione przeze mnie. Auto jeździło na olejach 5W30, w większości dbane, aczkolwiek powyżej 150k mil zaczęło tracić olej i zdarzało się niestety, że spadał poniżej "minimum", po czym go dolewałem.

    Niedawno odezwał się silnik. Na wyższych obrotach (powyżej 3000 RPM) coś stuka w silniku. Według "diagnozy" znajomych - panewka, tak więc wyrok śmierci.

    Po pierwsze, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w potwierdzeniu moich obaw. Nagrałem filmik przedstawiający problemy:
    https://photos.google.com/share/AF1Q...dSdXVsTmp3TWxB

    Po drugie, szukam budżetowych opcji naprawy. Problem jest taki, że z autem jest więcej problemów, a przede wszystkim rdza. Oba nadkola są dość mocno zjedzone przez rdze, tak samo doły drzwi. Ponadto w aucie kończy się przegląd, ubezpieczenie oraz legaizacja zbiornika gazowego, pali się błąd SRS, a skrzynia jest też po remoncie zrobionym 20 tysięcy mil temu. "Znajomy mechanik" sugerował, że naprawa silnika to może być koszt w okolicy 3000zł, więc przy takich innych problemach z autem naprawianie za taką kwotę raczej nie jest dla mnie opłacalne. Tak więc, jakie mam opcje w tej sytuacji?
    Pierwsza opcja to oczywiście sprzedaż auta (zapewne jako uszkodzone jeśli jest to rzeczywiście panewka).
    Druga opcja to naprawa silnika. Według znajomych, koszt jest dla mnie mocno nieopłacalny vs wartość auta
    Trzecia opcja - jeździć póki silnik nie padnie całkowicie. Dostałem sugestie, żeby wymienić olej na gęstszy, że może wydłużyć życie auta
    Czwarta opcja - wymiana silnika. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć silników D17A1 na sprzedaż. Silniki D16V1 za to są i są dość tanie. I tu jest moje pytanie: czy taki silnik podpasuje? Dużo trzeba robić?

    Będę wdzięczny za sugestie.

    Poniżej podsyłam jeszcze zdjęcie rdzy na aucie...
    https://photos.app.goo.gl/GMBMgX5tNTwyPysK8
    Ostatnio edytowane przez drakerc ; 20-04-19 o 20:20

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Ogolnie jedynym wyjsciem jest wspomniany przez Ciebie swap na D16V1, duzo robic nie trzeba, lapy i skryznia powinna pasować. Reszte watkow znajdziesz na forum.
    Mi zmieniali z D17 w EM2, na D16V1 i wynioslo mnie to 2400zł na gotowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •