Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 1.8 dziwny dźwięk / terkotanie przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Question 1.8 dziwny dźwięk / terkotanie przy przyspieszaniu

    Hej,

    przeczytałem ze 30 postów, obejrzałem kilka filmów na YT w tematach dziwnych dźwięków.. ale nic nie pokrywa się z moimi obserwacjami.

    Ufo 1.8 2010 rok.. podczas przyspieszania w przedziale 1500- 2500 (może trochę więcej) obrotów, słychać jakby coś po ciuchu 'terkotało'.
    W pierwszej chwili pomyślałem o dolocie. Filtr siedzi na miejscu elegancko, rura która idzie od puszki w dół itp. też wszystko wygląda w porządku.

    Zawory mają sprawdzone luzy - było książkowo.
    Na postoju było czuć minimalne drgania na kierownicy, więc została wymieniona lewa poduszka silnika (50850-SMG) - ale nie ma to żadnego wpływu na ten uciążliwy dźwięk.

    Filtr powietrza BOSCH.. wcześniej był OEM (auto przyjechało ze Szwajcarii) - dźwięk ten sam.

    Macie jakieś pomysły co to może być ? Ciężko strasznie jest to nagrać telefonem, bo jest zagłuszane... a na postoju na wolnych obrotach, czy podczas wkręcania na obroty nie występuje.
    Czytałem o zaworze PCV ale mi nie pasuje - przy PCV odgłosy są charakterystyczne, takie metaliczne.. a tutaj takie trochę 'charczenie' jak na stożku.
    Znajomy sugeruje, że może któryś wtryskiwacz jest brudny.. Zalałem do baku preparat... na razie żona wyjeździła pół baku i jakiejś mega różnicy nie słyszę. Może jest minimalnie ciszej, a może to efekt placebo..
    Żadnych innych objawów, check engin'ów itp...

  2. #2
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Mam u siebie podobnie i też jestem ciekawy co to może być.
    Jak auto się rozpędza (bez względu na bieg) to koło 2000obr słychać jakby coś rezonowało. Jak obroty przeskoczą ponad 2500 to się uspokaja.
    Jest tak tylko podczas jazdy, na postoju przy wzroście obrotów też tego nie ma.

  3. #3
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    dokładnie tak. Spędziłem mnóstwo czasu na oglądnie różnych filmików pod hasłem 'strange noise R18' i niestety nie udało mi się znaleźć kogoś kto to rozwikłał.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Daniello18
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    fn2
    Skąd
    Wwl
    Posty
    374

    Domyślnie

    u mnie też jest ten dźwięk z tym że ja praktycznie od razu po zakupie założyłem lpg i po prostu myślałem że instalacja jest powodem. W poprzednim aucie wąż od lpg dotykał obudowy filtra powietrza i był właśnie taki delikatny rezonans przy pewnych obrotach. Odkryłem to przypadkiem i wystarczyło odizolować wąż. Myślałem że tu mam ten sam problem ale jeszcze nie przeprowadziłem śledztwa pod maską.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Omenariusz
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    348

    Domyślnie

    O też mam podobnie występuje to rzadko ale zdarza się. Myślałem że jestem sam :P olałem sprawę ale chętnie się dowiem
    Myślałem że to filtr wymieniłem na wkłądkę K&N i to samo

  6. #6
    Użytkownik Awatar kusiu
    Dołączył
    Nov 2014
    Auto
    Honda Civic R18A2
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    616

  7. #7
    Użytkownik Awatar palecbeckham
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Type EX 2.2
    Skąd
    Resko
    Posty
    381

    Domyślnie

    U mnie niestety ten sam problem. Występuje losowo. Dużą poprawę dała wymiana filtra powietrza na OEM. Może to przypadek. Jednak czasem, ale rzadziej słychać te dziwne terkotanie.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez palecbeckham Zobacz posta
    U mnie niestety ten sam problem. Występuje losowo. Dużą poprawę dała wymiana filtra powietrza na OEM. Może to przypadek. Jednak czasem, ale rzadziej słychać te dziwne terkotanie.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Tak zgodzę sie,ale takie dziwne zjawisko występuje głównie w dieslu. Choć nie powiem mam blueprinta teraz przelatał 20k km i jest schludny bez dziwnych odgłosów.

  9. #9
    Użytkownik Awatar palecbeckham
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Type EX 2.2
    Skąd
    Resko
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucas.FK2 Zobacz posta
    Tak zgodzę sie,ale takie dziwne zjawisko występuje głównie w dieslu. Choć nie powiem mam blueprinta teraz przelatał 20k km i jest schludny bez dziwnych odgłosów.
    Właśnie mam diselka. Wczoraj coś terkotało, a dziś o dziwo cisza, jakby auto prosto z salonu.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Ja wiem,że ty masz dieselka dlatego też,wspomniałem,że to głównie zdarza sie w dieslach Ja tak miałem niestety na filtronie mimo,że na prawdę ładnie wykonany filtr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •