Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Działanie automatycznej skrzyni

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    2

    Domyślnie Działanie automatycznej skrzyni

    Cześć 👋
    W zeszła sobotę kupiłem civica sedan z 2008 roku z automatyczną skrzynia biegów (7 przełożeń, żaden ishift).
    Jeździłem sobie radośnie i po kilku dniach kiedy już się przyzwyczaiłem do samochodu zacząłem odczuwać lekkie szarpniecie kiedy automat wrzuca biegi w górę, jest to baaardzo delikatne uczucie ale jednak czuć że samochód zmienia biegi. Dzieje się to przy jeździe do 50 km na godzinę, kiedy praktycznie nie dodaje gazu. Sprzeglo jest hydrokinetyczne, teraz chyba wszędzie dają po prostu podwójne sprzeglo i zmiany biegów w ogóle się nie odczuwa (dużo jeżdżę służbowym Mercedesem).
    Teraz pytanie, czy to jest normalne przy tego typu skrzyniach?
    Zaznaczam że poprzedni właściciel wymienił 2.8l oleju przy przebiegu 114t km, teraz jest 162, na dniach chce wymienić olej.
    Przy zmianie biegu z d na r działa jak złoto

  2. #2
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    7 przełożeń w civicu ? Liczysz razem z R i N? Dolicz jeszcze P i będzie 8 biegów
    Akurat to, ze zwykly hydrokinetyk w sedanie to zadna nowosc bo innych nie bylo (oprocz CVT w hybrydzie), ale on ma 5 biegów

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak jest, nie 7 biegów tylko przełożen, są dwa warianty 5 i 7. W 5 jest d p r n i sport. W 7 jest d p r n i d3 2 i 1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •