Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: Spadające obroty do 500rpm

  1. #21
    Użytkownik Awatar pwl
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    FN1 '07 FK2 FL '09
    Skąd
    Toruń
    Posty
    6,918

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Rozmawiałem ostatnio z gaziarzem na ten temat, i powiedział mi, że da się ograniczyć opadanie na sterownikach Stag Q.
    Można je tak zaprogramować, żeby nie odcinały wtryskiwaczy po wciśnięciu sprzęgła przy obrotach powyżej 820.
    Ja mam niestety wer. 300 Premium i tego się da się zrobić. Mówił, trzeba by zamienić mój na wer. 6 cylindrową i wtedy szło by to ogarnąć, ale ze względu na koszty jest to nieopłacalne.
    Mam Staga Q i mój gaziarz powiedział, że w takiej sytuacji przede wszystkim czyszczenie przepustnicy i kontrola luzów zaworowych, dopiero potem szukanie w lpg.

  2. #22
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Problem dotyczy i benzyny i gazu więc nie szukał bym problemu w gazie, tylko w komputerze benzyny.
    Pytam dlatego, że u mnie delikatnie przelewa bez obciążenia. Jutro jadę to wyregulować + AFR. Nie do końca też dotyczy to tylko benzyny ponieważ gdy się uczy, a raz na benzynie, a raz na LPG ma inne dane i mimo, że się uczy to nie wiadomo czego. Dlatego moje pytanie odnośnie regulacji LPG. Z tą jazdą na Pb może być dobry trop.
    Polecam Ci kupić kabel do instalacji LPG. Jeśli ECU ogarniasz to LPG też ogarniesz jak trochę poczytasz internetu.

  3. #23
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pwl Zobacz posta
    Mam Staga Q i mój gaziarz powiedział, że w takiej sytuacji przede wszystkim czyszczenie przepustnicy i kontrola luzów zaworowych, dopiero potem szukanie w lpg.
    Tak, to prawda, mnie powiedział to samo. A że jedno i drugie mam zrobione to został temat odcinania wtryskiwaczy - stąd zmiana sterownika Premium na 6 cyl.
    Mówił coś o tym, że taki sterownik ma więcej banków nastaw, a te dodatkowe można wykorzystać właśnie do uruchomienia wtryskiwczy w momencie, kiedy komputer benzyny każe je wyłączyć - tak to przynajmniej zrozumiałem.

  4. #24
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Ktoś coś próbował?

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Auto
    Honda civic 8 gen.
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    W kwestii czystej benzyny jedyne co nogę napisać to ze regulacja zaworów która zrobiłem wczoraj nic nie dała.
    Nie doszukiwałbym się problemu w instalacja gazowych bo na moim przykładzie problem występuje na samej benzynie.

  6. #26
    Użytkownik Awatar Daniello18
    Dołączył
    Jun 2013
    Imię
    Daniel
    Auto
    fn2
    Skąd
    Wwl
    Posty
    374

    Domyślnie

    U mnie pomogło czyszczenie przepustnicy na błysk a potem reset ecm i tp. Dodam że przepustnice czyściłem z włączonym zapłonem i gazem wciśniętym na full bo widziałem że niektórzy wyjmują na stół l.

  7. #27
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    Pomaga edycja OEM kalibracji i zmiana idle na 750 obr+mały tune w kalibracji LPG.
    Żadnego dumpowania, nawet z włączoną klimą.
    Idle wyżej ma też inny plus - momentami łapie się że nie jestem pewny czy silnik pracuje. 0 drgań.

  8. #28
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafix Zobacz posta
    Pomaga edycja OEM kalibracji i zmiana idle na 750 obr+mały tune w kalibracji LPG.
    Żadnego dumpowania, nawet z włączoną klimą.
    Idle wyżej ma też inny plus - momentami łapie się że nie jestem pewny czy silnik pracuje. 0 drgań.
    Mógłbyś napisać jak to zrobić? Czy można samodzielnie? Jaki sprzęt potrzebny?

  9. #29
    Użytkownik Awatar grafix
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Rafał
    Auto
    DC2/FD7
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,458

    Domyślnie

    Trzeba mieć software z licencją, hardware i wiedzę.
    Podjedz do Ralfiego to Ci pomoże. Daleko nie masz.

  10. #30
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafix Zobacz posta
    Pomaga edycja OEM kalibracji i zmiana idle na 750 obr+mały tune w kalibracji LPG.
    Żadnego dumpowania, nawet z włączoną klimą.
    Idle wyżej ma też inny plus - momentami łapie się że nie jestem pewny czy silnik pracuje. 0 drgań.
    A mógłbyś to na bardziej ludzki język przełożyć?
    Sprzęt i program to jedno ale jakieś podstawy dla laików były by mile widziane

    PS.
    Rozumiem, że na robi się to na oginalnym komputerze?
    A znasz kogoś w okolicach Krakowa to by to ogarnął?
    Ostatnio edytowane przez TRAFO ; 08-05-19 o 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •