Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czkanie na wklepanym gazie 2,2 diesel

  1. #1
    Użytkownik Awatar Po3gan
    Dołączył
    Jun 2012
    Auto
    Tajpesik FN3
    Skąd
    mam brać na mody
    Posty
    81

    Domyślnie Czkanie na wklepanym gazie 2,2 diesel

    Witam, mam dość nietypowy problem i chciałbym się poradzić kolegów czy może ktoś spotkał się z podobnym mankamentem i jest na to jakiś sposób. Mianowicie od czwartego biegu na wklepanym gazie (załóżmy, że od granicy 160 - 170 km/h w górę) auto zaczyna czkać, przerywać, tak nietypowo pracować. Nie dzieje się to cyklicznie tylko co jakiś czas. Raz dam mu w deske i zatnie się kilka razy na piątce a czasem na czwórce i piątce a czasem na wszystkich trzech. Nie ma to jakiejś cyklicznej reguły, dzieje się to losowo. Wymieniony został filtr paliwa oraz auto zalane świeżym paliwem V Power Diesel + preparat Spullung z Liquid Molly. Po tym zabiegu jest troszkę jakby lepiej ale nie problem nie ustał. Może akurat ktoś z was miał dość podobny problem lub ma pomysł co mogłoby pójść dalej. Pompa paliwa nie podaje wystarczająco? W którym dokładnie miejscu ona się znajduje? Bo odpiąłem fotele z tyłu ale tam żadnych podpowiedzi. Podloga przejrzana ale też nic nie zauważyłem.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Niejednostajne oddawanie mocy (przypomina bujanie) w innym dieslu miałem przy brudnej przepływce. Jakieś błędy?

  3. #3
    Użytkownik Awatar Po3gan
    Dołączył
    Jun 2012
    Auto
    Tajpesik FN3
    Skąd
    mam brać na mody
    Posty
    81

    Domyślnie

    Może nie tyle bujanie co szarpanie i speficzna praca nieharmoniczna (na pełnym przelocie to akurat idealnie słychać) taka nie uporządkowana. Błędów brak. Dodatkowo dwa razy już mi się zdarzyło, że odcielo mi pedal gazu. Przez około 5/7 sekund nie było reakcji na gaz. Dociskam gaz a auto nie reaguje. Po upływie tych paru sekund sprawność gazu wraca, ale błędu nie ma. Dziwna sytuacja...

  4. #4
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Pompa? Wtryski? Bez błędów to będzie niestety zgadywanka, zwłaszcza na odległość.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •