Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Swap B18c4 na OBD1

  1. #1
    Użytkownik Awatar Kubamikus
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic EG D-Series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie Swap B18c4 na OBD1

    Siema , przymierzam się do swapu B18c4 do budy EG.
    W budzie EG mam wiązki OBD1 z d15b7 i kompa p06 z epromem , ale mam też kompletna wiązkę z b18c4.
    Wyczytałem że najszybciej będzie dołożyć IAB i przelutować kilka wtyczek do mojej wiązki z EG (obd1) , ale podobno można też wrzucić wiązke z MB6 , więc nie wiem. Jak wy to macie zrbione ? A i ma ktoś może schemat jak przerobić aparat z B18 pod wiązke obd1 tj. jaki kabel do którego przelutować??

  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Jak zostal Ci aparat z b7 to ja bym przełożył z niego wiazki z czujnikami do aparatu z c4
    Mialbys wtedy w miare nie przerabiany aparat tzn bez lutowania itp
    By p06 obsłużył c4 musisz dołożyć obsługę vtec a by iaby działały tez cos trzeba dołożyć ale nie pamiętam co
    No i do wiazki z b7 trzeba kabelki do vteca dołożyć
    Nie wiem czy reszta kostek bedzie pasować ale jak poszukasz na forum znajdziesz odpowiedzi

  3. #3
    Użytkownik Awatar Kaliś
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Bartek
    Auto
    Honda Civic V Coup
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    172

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, może ktoś coś pomoże.

    Otóż sprawa wygląda następującą. W mojej Coupe jest wiązka OBD1 (komp P28). Mam problem co do wiązki silnika którą dostałem ze SWAPem.
    Otóż moja obecna wiązka rozdziela się w komorze silnika (na wiązkę silnikową) na prawym kielichu (3 kostki - zdjęcia nr 1) oraz na lewym kielichu (3 kostki / 2 kostki - zdjęcia nr 2).
    Wiązka którą otrzymałem ze swapem natomiast od prawej strony (kostki komputer - zdjęcia nr 3) idzie bezpośrednio do komputera bez rozdzielenia na 3 kostki jak to jest w przypadku 3 kostek na prawym kielichu (zdjęcia nr 1) a z lewej strony (lewa strona - zdjęcia nr 4) jest jedynie jedna duża kostka zamiast 2 jak to jest w przypadku starej wiązki (zdjęcia nr 2).

    Idąc dalej jak swapowaliśmy kumplowi B-serię to wiązka silnikowa, którą zakładaliśmy z angielki pasowała mu (łączyła się z jednej strony na 3 kostki i z drugiej strony na 2/3 kostki).
    Moja wiązka z B-serii natomiast idzie bezpośrednio do komputera a z drugiej strony kończy się tylko jedną kostką. A oryginalna wiązka, która idzie od 3 kostek z kielicha idzie bezpośrednio do kumptera a ta jest scalona z wiązką kabiną, wiązką drzwi, itp.

    Czy wiązki w B-serii (silnikowe) wychodziły różne modele, że łączyły się tylko na kielichach z jednej i z drugiej strony na te 2-3 kostki?

    Zdjęcia nr 1 - prawy kielich

    Strona do kabiny:

    Strona do silnika:



    Zdjęcia nr 2 - lewy kielich

    Strona do kabiny:

    Strona do silnika:



    Zdjęcia nr 3 - prawy kielich - a raczej bezpośrednio kabina



    Zdjęcia nr 4 - lewy kielich


  4. #4
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Moze masz wiazke z ek4
    Moze cos bylo przerabiane

  5. #5
    Użytkownik Awatar Kaliś
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Bartek
    Auto
    Honda Civic V Coup
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    172

    Domyślnie

    Hm, a taka wiązka:

    Honda Civic VI 5D D15Z8



    Wtyczki wtrysków widzę, że podchodzą pod kolektor B18C4 (czarna, wciskana, niebieski środek). Łączy się ona na kielichu z jednej i z drugiej strony na 3/2 kostki. Ma obsługę VTEC z tego co widzę bo VTEC-E.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Kubamikus
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Civic EG D-Series
    Skąd
    Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Z angielki powinna pasować. Natomiast jeżeli masz Coupe na obd1 to zostaw swoją stara wiązkę. Dołóż tylko dwa kabelki od IAB , wydłuż kable od sondy lambda , przelutuj wtyczkę od alternatora m, i wtyki od wtrysków i wszystko bedzie chodziło , bo reszta pasuje plug and play.
    Wiązka z 6 gena - budy EJ i EK maja wiązki rozłączane przy kompie a budy EG 5 geny mają w komorze silnika wtyki szare.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •