Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Nieszczelność chłodnicy/węży

Użytkownik

Domyślnie Nieszczelność chłodnicy/węży

Cześć, na wstępie auto civic ek3. Mam problem z nieszczelnością układu chłodzenia. Opiszę problem: cieknie mi płyn gdzieś z okolic dolnego węża/dolnej części chłodnicy. Wyczyściłem do sucha, zostawiłem auto na chodzie, żeby się zagrzało i obserwowałem czy gdzieś nie cieknie i było sucho, ale za to w świetle było widać lekki biały dym z dołu chłodnicy. Potem przejechałem kilka kilometrów i po zaparkowaniu znowu było widać, że kapie płyn. Co może być przyczyną tego, że jak jade to cieknie, a jak nie to nie leci? W układzie podczas jazdy robi się większe ciśnienie niż jak auto stoi na chodzie i gdzieś wypycha? A może jak stoi to jest w komorze na tyle ciepło, że od razu odparuje (bialy dym) a podczas jazdy temperatura spada i temu dopiero widać, że leci? Z góry dzięki za pomoc .

Przyjaciel CKP Awatar Kriss91
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4

Domyślnie

Dokładnie tak, podczas jazdy szybciej łapie wyższą temperaturę, a więc i wyższe ciśnienie.

Puszczać może końcówka węża lub uszkodzony jest cybant. Warto sprawdzić jeszcze korek spustowy. Oczywiście jest szansa, że po prostu przepuszcza już sama chłodnica.

Sprawdź dla pewności czy płyn nie zacieka z góry.

Użytkownik

Domyślnie

Dzisiaj się upewniłem, że jednak chłodnica jest nieszczelna. Z tego powstaje pytanie, jakiej firmy brać nową? Czytałem, że Nissens albo TRW podobno dobre. Ktoś coś może polecić/odradzić?

Użytkownik Awatar PlushaQ
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4

Domyślnie

Na pierwszy montaż szedł Nissens, polecam zrobić to samo przy naprawie Szczególnie, że nowe kosztują grosze

Uprawnienia umieszczania postów