Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Honda Civic 1.6 110km 2005 silnik

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    5

    Domyślnie Honda Civic 1.6 110km 2005 silnik

    Czy silnik z hondy 1.6 Civic 110km 81kw 2005r. nadaje się na Lpg
    Bo słyszałem że silniki tego modelu nie za bardzo nadają się na gaz. A dość dużo jeżdżę od 50km do 200km dziennie i chciałbym założyć instalacje gazową ale nie jestem przekonany, bo nie chce żeby po dwóch latach nagle się okaże, że coś się stanie z silnikiem przez gaz.??
    Moje pytanie czy warto zakładać, i czy to bujdy że coś się stanie jak założy się gaz przy tym modelu?

  2. #2
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Nic się nie stanie jeżeli:
    Założysz instalacje w warsztacie co umie montować i stroić.
    Będzie to na dobrych podzespołach
    Będziesz sie stosował do zaleceń serwisowych typu wymiana filtrów (filtr fazy lotnej z włókna szklanego), regulacja luzów zaworowych (jeśli nie ma hydraulicznej) i co przegląd podglądanie parametrów w sterowniku LPG i korekt obd na obu paliwach.

    Jeśli wszystko jest zrobione podręcznikowo to nożna powiedzieć że nie ma silników których się nie da zagazować. Mowa oczywiście o pośrednim wtrysku bo bezpośredni dopiero raczkuje w temacie LPG.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    A jaka instalacja i podzespoły się nadają pod ten model auta jeśli można wiedzieć?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Jedni sa zwolennikami STAG inni BRC JA trafiłe mdo warsztatu gdzie zamontowali mi BRC 24 z lubryfikacją
    I na LPG zrobiłem już 60kkm i jedyny problem jaki miałem to po gwarancji zepsuł mi się przełącznik do gazu.

    Do tego po załozeniu LPG regulacja zaworów co 20 tyś km

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Właśnie słyszałem że dość dużo na brc Montuje raczej też wybiorę ten model instalacji. Dzięki za info.

  6. #6
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    Weź lepiej STAG.
    Różnica między polskimi, a włoskimi instalacjami jest taka, że włoskie są droższe i trochę bardziej trwałe.
    Polską instalację możesz sobie sam serwisować, części są dozownik tańsze. U siebie mam landi renzo i listwa wtryskowa kosztuje około 1000zł. STAG taka listwę nie gorszą ma za około 300. Jeśli chodzi o serwis BRC to już w ogóle lipa bo pod sterownik może podłączyć się tylko autoryzowany serwis, a to nie jest za darmo. Dodatkowo serwis BRC jest ogólnie słaby. Do polskiej instalacji kupujesz kabelek za kilka dyszek i sam możesz sobie ustawienia zmieniać. Generalnie w każdym garażu który zakłada gaz podłączą się pod sterownik.
    Podsumowując... Jeśli chcesz mieć auto przez tyle co jest gwarancja na LPG to bierz włoską instalację. Jeśli chcesz zrobić ze 100tyś km i jeździć kilka lat to patrz na późniejszy serwis.

    A co do lubryfikacji to jest naciąganie klientów.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Czechu dobrze prawi. Polać mu

    Ogromną zaletą Staga jest bezproblemowa obsługa. Nawet średnio rozwinięty szympans poradzi sobie ze strojeniem, więc nawet nie trzeba po żadnych serwisach jeździć.

    Zresztą... w serwisach robią głównie auto kalibracje i wypad. Chcesz mieć wszystko idealnie, to sam musisz o to zadbać.
    Ostatnio edytowane przez Michał102 ; 12-04-19 o 15:09

  8. #8
    Użytkownik Awatar Secik
    Dołączył
    Aug 2009
    Auto
    EK4
    Skąd
    MMz
    Posty
    50

    Domyślnie

    STAG to tylko komputer
    ważne są wtryski i reduktor

    co ci proponują do tego staga za podzespoły ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    ACW02/ACW03
    ACR02
    mówimy o komplecie STAG, a nie tylko elektronice.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Secik
    Dołączył
    Aug 2009
    Auto
    EK4
    Skąd
    MMz
    Posty
    50

    Domyślnie

    To lepiej niech ci zamiast acw02/3 zamontuja baracudy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •