Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Montaż modułu Długich 30% do jazdy dziennej

  1. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    To ja już sam nie wiem ...
    Wiem, że moduły z tego typu homologacją oferowali kiedyś w ASO bodajże do Subaru

  2. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic FD7 4D R18A
    Skąd
    Dębica
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeFoto Zobacz posta

    A polskie przepisy nie mówią o możliwości jazdy na światłach drogowych o obniżonej jasności w dzień, a mówią o światłach mijania albo światłach do jazdy dziennej, gdzie na reflektorze jest oznaczenie RL00. Nigdzie o drogowych o obniżonej jasności robiących za światla do jazdy dziennej się nie spotkałem.
    No chyba że coś przegapiłem....

    Więc dla mnie, z punktu widzenia przepisów, legalne możliwości to:
    - światła mijania
    - światła do jazdy dziennej z oznaczeniem na kloszu RL00

    I chyba tyle.
    Jeżdżę na DRL od sierpnia 2018, przed Policją, za Policją, mijam radiowozy, nikt nie zwraca na mnie uwagi (na moje światła), nikt nie mruga, nikt nie trąbi...
    Pewnie masz rację, tylko kto to sprawdza... Zawsze można włączyć światła mijania i jechać dalej w przypadku kontroli. Nie odbierzcie tego jako kozaczenie, ale tak jest w Polsce.

  3. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    No wiesz , ja mam mijania ledowe i też nigdy nie miałem kontroli...
    Jeżdżę już na takowych ponad pół roku.
    Także kwestia legalności ,a użytkowanie to wciąż dwie bajki w naszym kraju
    Zgadzam się z Tobą , że policja nie zwraca na to uwagi, ba , zobaczcie ile jeździ samochodów na hid`ach czy na zwykłych żarówkach, które są źle ustawione i walą nam po oczach i co?
    Policja ma to lekko mówiąc gdzieś, no chyba , że już coś przeskrobiemy to wtedy do wszystkiego się potrafią doczepić
    Ostatnio edytowane przez mmimia ; 12-04-19 o 23:47

  4. #44
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmimia Zobacz posta
    No wiesz , ja mam mijania ledowe i też nigdy nie miałem kontroli...
    Jeżdżę już na takowych ponad pół roku.
    Także kwestia legalności ,a użytkowanie to wciąż dwie bajki w naszym kraju
    Zgadzam się z Tobą , że policja nie zwraca na to uwagi, ba , zobaczcie ile jeździ samochodów na hid`ach czy na zwykłych żarówkach, które są źle ustawione i walą nam po oczach i co?
    Policja ma to lekko mówiąc gdzieś, no chyba , że już coś przeskrobiemy to wtedy do wszystkiego się potrafią doczepić
    Słuchaj , zawsze można na zasadzie "a może nikt nie zauważy", albo "od lat przechodzę na czerwonym i jeszcze mnie nikt nie zabił "
    W taki własnie sposób wiele motocyklistów prawka na A nie robi, bo nie mieli kontroli a w razie czego to 500zł mandatu i kolega z przyczepką po moto przyjedzie.
    Tylko.....zapominają o jednym, w razie kolizji - taki motocyklista bez prawka całe koszta pokrywa z własnej kasy bo niema uprawnień.

    Jesteśmy dorosłymi, myślącymi ludzmi, wiec jeśli masz świadomość że masz nielegalne rozwiązanie ktore łamie przepisy i masz świadomość konsekwencji, to dla mnie jest ok. Bo wiesz czego się możesz spodziewać.
    Niektórzy nie mają tej świadomości więc często ludzi uświadamiam jakie mogą być konsekwencje. I albo zmieniają myślenie, albo nie ale świadomie ewentualne problemy biorą na klatę.

  5. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    Spokojnie, wiem , że te żarówki ledowe nie mają homologacji i jakie mogą być tego konsekwencje.
    Natomiast nie rażą innych uczestników i jazda na nich jest według mnie o wiele bezpieczniejsza ,bo można więcej zobaczyć na drodze

    Swoją drogą to wszyscy łamiemy prawo , dzień w dzień ,bo nie znam osób co by jeździły z takimi prędkościami jak na znakach.
    Zawsze jest te kilka kilometrów szybciej...
    Fakt- za to można dostać mandat,ale i wyrządzić szkody innym uczestnikom ruchu.

    Ogółem uważam, że moglibyśmy ciągnąć tą dyskusję bez końca i każdy by miał jakieś argumenty prawne czy użytkowe...
    Ostatnio edytowane przez mmimia ; 13-04-19 o 01:18

  6. #46
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    223

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmimia Zobacz posta
    https://allegro.pl/oferta/modul-swia...dShowitemShare
    Ja mam ten i jest tak jak napisałem. Po zapłonie (2 pozycja ) i zgasną jak wrócisz do 1 pozycji .
    Zamontowałem ten moduł i rzeczywiscie... jest tak jak co niektórzy pisali. Światła czasami przygasają, czy po prostu, wyłączają sie. Zauważylem to podczas jednoczenego kręcenia kierownicą i ruszania (przy parkowaniu). Tak jak by pod dużym obciążeniem silnika. Swiatła wyłączają sie na sekundę, po czym włączają. Podczas dojeżdżania do skrzyżowania nie zauważyłem takiego zjawiska (w odbiciu innych samochodów). Gdzie leży problem? Czy można to jakoś rozwiązać? Montaż zgodnie z instrukcją. Nie podłączyłem tylko kabla od stacyjki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •