Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Filtr paliwa i świece

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    5

    Domyślnie Filtr paliwa i świece

    Witam,
    Poszukuję info nt filtra paliwa oraz świec zapłonowych do 1.8 i-vtec.
    Auto to Civic sedan 1.8 , 2012 , typ silnika R18Z1 .
    ASO zaproponowało filtr paliwa w cenie 492zł + wymiana za 250zł - nigdzie indziej nie mogę znalezc filtra paliwa do mojego auta , ale czy potrzebna jest wymiana przy 115k przebiegu ? Przyznam , ze sporo cenią się ;/

    Czy świece , które są na tych aukcjach, będą ok ? Dużo ludzi pisze, że koszt jednej to od 100 do 150 zł ?!?!?! czy to jakieś podróbki , czy o co chodzi ?
    https://www.czesciauto24.pl/ngk/10529591
    http://swiece-zaplonowe.pl/swiece-is...11s-92932.html
    https://www.iparts.pl/czesc/silzkr7c...2-1612308.html

    Każda to koszt nie więcej niż 80 zł ....więc o co chodzi ?

    Dziękie z góry i pozdrawiam
    Wojtek

  2. #2
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Kolego ,po co chcesz wymieniać filtr paliwa,coś się dzieje,czy ASO tak twierdzi?
    Filtr paliwa w sedanie jest w zbiorniku i sam się czyści,miałem nowego sedana z 2007r, sprzedałem go w 2017r przy przebiegu 170tys , o filtrze paliwa, nawet nie myślałem,tak samo jak większość użytkowników tego auta.
    Nie słyszałem ,żeby ktoś w sedanie skarżył się na jakieś usterki związane z filtrem paliwa.

    Co do świec,to pasują NGK oraz DENSO,u mnie w sedanie były DENSO na pierwszy montaż
    Ostatnio edytowane przez zyga502 ; 20-03-19 o 17:20

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wymieniam to, co pokaże System przeglądów..., ale chyba również nie będę brał tego do głowy :/ zwłaszcza, że to benzyna a nie diesel.
    Chociaż w książce serwisowej , Wymiana filtra paliwa jest wymagana co 120tys. i akurat zbliżam się do tego przebiegu.

    Zrobię we własnym zakresie wymianę świec i filtra powietrza + olej w skrzyni w ASO i tyle.

  4. #4
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civic_wojtek Zobacz posta
    Wymieniam to, co pokaże System przeglądów..., ale chyba również nie będę brał tego do głowy :/ zwłaszcza, że to benzyna a nie diesel.
    Chociaż w książce serwisowej , Wymiana filtra paliwa jest wymagana co 120tys. i akurat zbliżam się do tego przebiegu.

    Zrobię we własnym zakresie wymianę świec i filtra powietrza + olej w skrzyni w ASO i tyle.
    Filtr paliwa olej ,świece i filtr powietrza wymień,jako ciekawostkę ,mam nowego civica z 2016 r i przy przeglądach filtr powietrza wymieniają na moje zlecenie,kiedyś szło to z automatu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •