Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: D16Z2+TD04-13t Korby b20+tłoki P2P

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    2

    Domyślnie D16Z2+TD04-13t Korby b20+tłoki P2P

    Witam. Chciałbym w silniku D16Z2 przekroczyć bezpiecznie granice 200KM. Silnik co prawda już odebrałem od szlifierza i mam złożony blok na panewkach king racing i głowice z nowymi zaworami, prowadnicami itp. wszystko pomierzone i po obróbce. Jednak szukam, czytam i póki jeszcze nie zamknąłem słupka zastanawiam się nad włożeniem korb z b20+arp z tłokami P2P z d16y8, na których z uszczelka d16y8 CR wychodzi 8.7:1 a z uszczelką D16Z2 CR 8.5:1. Podpowiecie czy taki zabieg ma jakiś większy sens jeżeli przy tłokach pm6 z d16z2 CR wychodzi 9.3:1? Nie chce się pchać w kucizne, bo wiadomo, że to generuje już spore koszty ale chciałbym jak najlepiej przygotować silnik w miarę moich możliwości, żeby nie przekładać słupka co chwile.

    Może napisze z grubsza jakimi gratami dysponuje na chwile obecna:
    UPG OEM d16y8
    Śruby ARP Korb
    Wtryski 440ccm subaru z wtyczkami
    Td04-13t
    Kolektor d15z1+ flansza na td04
    Pompa paliwa Walbro 255l
    Chłodnica oleju 7 rzędów
    Zabielony zamach i docisk, tarcza kevlar
    Ecu p06+przejściówka
    Aparat td41u+przejściówka
    IC+orurowanie


    Mam też hamulce 282/260 i pompę z serwem 1cal, żeby nie było, że jakaś partyzantka i nie będzie czym hamować.

    Jeszcze zostaje pytanie o wydech, mam 2 cale na dwóch tłumikach proex, czy muszę zwiększyć koniecznie średnice??

    Co można z tego wyciągnąć waszym zdaniem?

    Pozdrawiam




  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czerep_1988 Zobacz posta
    Witam. Chciałbym w silniku D16Z2 przekroczyć bezpiecznie granice 200KM. Silnik co prawda już odebrałem od szlifierza i mam złożony blok na panewkach king racing i głowice z nowymi zaworami, prowadnicami itp. wszystko pomierzone i po obróbce. Jednak szukam, czytam i póki jeszcze nie zamknąłem słupka zastanawiam się nad włożeniem korb z b20+arp z tłokami P2P z d16y8, na których z uszczelka d16y8 CR wychodzi 8.7:1 a z uszczelką D16Z2 CR 8.5:1. Podpowiecie czy taki zabieg ma jakiś większy sens jeżeli przy tłokach pm6 z d16z2 CR wychodzi 9.3:1? Nie chce się pchać w kucizne, bo wiadomo, że to generuje już spore koszty ale chciałbym jak najlepiej przygotować silnik w miarę moich możliwości, żeby nie przekładać słupka co chwile.

    Może napisze z grubsza jakimi gratami dysponuje na chwile obecna:
    UPG OEM d16y8
    Śruby ARP Korb
    Wtryski 440ccm subaru z wtyczkami
    Td04-13t
    Kolektor d15z1+ flansza na td04
    Pompa paliwa Walbro 255l
    Chłodnica oleju 7 rzędów
    Zabielony zamach i docisk, tarcza kevlar
    Ecu p06+przejściówka
    Aparat td41u+przejściówka
    IC+orurowanie


    Mam też hamulce 282/260 i pompę z serwem 1cal, żeby nie było, że jakaś partyzantka i nie będzie czym hamować.

    Jeszcze zostaje pytanie o wydech, mam 2 cale na dwóch tłumikach proex, czy muszę zwiększyć koniecznie średnice??

    Co można z tego wyciągnąć waszym zdaniem?

    Pozdrawiam



    nie lepiej kupić korby maxpedinga do tego vitary i mieć setup na 300+ ? koszt ok 1500zł. Wydech do softa spoko ale wyżej to z 2.36/5 trzeba by mu dać. I przy 13t raczej więcej niż 220 nie wydoli, chodź mogę się mylić na takim małym nie dmuchałem

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vajrus11 Zobacz posta
    nie lepiej kupić korby maxpedinga do tego vitary i mieć setup na 300+ ? koszt ok 1500zł. Wydech do softa spoko ale wyżej to z 2.36/5 trzeba by mu dać. I przy 13t raczej więcej niż 220 nie wydoli, chodź mogę się mylić na takim małym nie dmuchałem
    300+ nie skończy się na korbach i vitarach. Pod vitary nie trzeba rezać bloku? Korby b20 mam za 400zl, tłoki P2P mam, szlifierz zaprzyjaźniony (z wieloletnim doświadczeniem) za rogiem. Auto dobrze mi się zbierało i myślę, że takie 220KM w zupełności mi wystarczy. Bardziej interesuje mnie kwestia CR. Czy wystarczy, że po prostu założę uszczelkę cometic 1.8mm i zejść z CR do ok. 8.8.1 i nie ruszać już tego dołu? Albo dodać jedną warstwę w oem uszczelkę? Chodzi mi o to czy takie różnice w CR są znikome i nie warto zawracać sobie tym dupy, czy jednak pomogą na tyle, że trzeba się nad tym głębiej pochylić? Czytałem temat z shuttlem turbo z tym silnikiem użytkownika 81saren, który dmuchał 0.9b w ten silnik po odprężeniu. Jeszcze pytanie, złożony w ten sposób silnik mogę od razu docierać na suszarce czy lepiej dotrzeć bez? Nie ukrywam, że mam wolałbym od razu poskładać ze sprężarką, bo nie musiałbym drugi raz częściowo rozbierać itp. jestem na etapie pomalowanej, gołej komory silnika.

    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez czerep_1988 ; 18-03-19 o 09:03

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    80B4 4.2BiT
    Skąd
    KOS
    Posty
    202

    Domyślnie

    na 200KM nie musisz zmieniac korb ani odpreżać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •