Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Pęknięta sprężyna przód lewy przy wsiadaniu do Hanki :D

  1. #11
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CzarnyElo Zobacz posta
    Jeździsz cały czas na tej pękniętej sprężynie? U mnie w sumie żadnych objawów czy to dźwiękowych, czy amortyzujących nie zauważyłem. Jeździ się zupełnie normalnie z tą pękniętą sprężyną, ale boję się, że w przypadku awaryjnego hamowania lub jakiejś większej hopki przejechanej z większą prędkością coś tam się przestawi i wyskoczy... Lepiej to zrobić.
    W Twoim przypadku lepiej było by wyjąć tą urwaną część sprężyny, u mnie pękła od dołu, tak że nie wyleci. Może też kiedyś kupię sprężyny.
    Pamiętaj aby te oryginały nie porysować przy montażu, jak obrysujesz lakier, to zaraz zacznie rdzewieć.

  2. #12
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Domyślnie

    ma1ster nie zastanawiaj się, komplet używanych oryginałów na OLX to koszt 80zł - taniej, niż jedna nowa w zamienniku... Moja do weekendu jakoś dojeździ, jutro dojdą ściągacze do sprężyn, a pojutrze sprężyny i w niedzielę działam z przodem dwie strony. Mam tylko nadzieję, że nic mnie nie zaskoczy typu rozwalony odbój, czy jakiś inny zużyty element kolumny McPersona

  3. #13
    Użytkownik Awatar Tiga
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Darek
    Auto
    EG3, BB9, EJ8
    Posty
    889

    Domyślnie

    Żadnych używek, sprężyny są tanie a wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo. W Civicu nie ma McPersonow

  4. #14
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ma1ster Zobacz posta
    Mam tylko nadzieję, że nic mnie nie zaskoczy
    Jedynie co Cię może zaskoczyć, to zapieczona śruba w tulei metalowo-gumowej.
    Przy skręcaniu warto wszystko solidnie smarować smarem miedziowym lub grafitowym.

  5. #15
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Domyślnie

    Dzisiaj w końcu znalazłem czas i walczyłem ze sprężynami, niestety wyszedł gruby FAIL :/

    Kupione sprężyny z wersji EJ9 okazały się trochę krótsze o jeden zwój, czyli ok 1-2cm, ale to nie problem. Początek był dobry, przy wymianie lewej, pękniętej sprężyny musiałem tylko trochę pokombinować , dopasować ściski i poszło. Śruby od widełek szły ciężko, ale z pomocą rury ruszyły. Zabrałem się za prawą stronę i niestety... Dolna śruba ta na przelot co jest w tulei gumowej ładnie poszła, natomiast górna wkręcana i ściskająca widełki na amortyzatorze ukręcił się łeb przy użyciu niewielkiej siły... :/



    Co teraz mam z tym zrobić? :/ Proszę o pilną pomoc... Na razie poskręcałem wszystko tak jak jest, żeby nie uziemiać samochodu, ale stoi trochę krzywo przez tą krótszą sprężynę i muszę wymienić prawą też... Jak to ugryźć? Z drugiej strony wystaje trochę gwintu tej śruby, więc chyba tam porządnie przyspawać nakrętkę i próbować ją wykręcać w drugą stronę? Czy tylko rozwiercanie? Ale jak zdemontować całą kolumnę z widełkami bez demontażu całej zwrotnicy, półosi?
    Ostatnio edytowane przez CzarnyElo ; 29-03-19 o 22:00

  6. #16
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Kup drugie widelki i je podmień
    Dwa razy rozwiercalem i zawsze wychodziło źle

  7. #17
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Jesli masz możliwość, przyspawaj do tego kikuta odrobinę mniejszą nakrętkę i wykręć. Na poczatek jednak dobrze to obstukaj i zalej srodkami penetrującymi.

    Opcja nr 2 od kolegi Karola.

  8. #18
    Użytkownik Awatar CzarnyElo
    Dołączył
    Feb 2017
    Auto
    HC VI EK1 HB D16Y5
    Posty
    90

    Domyślnie

    OK, ale jak teraz zdemontować całą kolumnę razem z widełkami? Muszę teraz wszystko rozkręcać włącznie z przegubem półosi? :/ A jak nie uda się wykręcić tej śruby w żaden sposób to widełki zdemontować przy pomocy szlifierki, bo to zatoczenie na śrubę nie pozwoli mi ich zbić za nic w świecie?

  9. #19
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Nie pamiętam już dokładnie jaki był tam zakres ruchu. Z odpiętym łącznikiem stabilizatora może być łatwiej manewrować, ale ten z kolei też robić trudności z odkręceniem.
    Jeśli nie da rady wyjąć w całości, to albo ciąć od strony silnika (masz tam małe nacięcie w widełkach) lub, jeśli widełki idą na śmietnik, ciąć je na ramionach, a dopiero później ciąć śrubę z drugiej strony, kiedy wydostaniesz amor.

  10. #20
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Raczej wyciagajac caly amor z widelkami masz malo miejsca, musisz odkrecic wahacz od budy (najlepiej zwrotnice zbic z wahacza, ale ciezko niekiedy jest odpiac sworzen)m nakretkę przegubu - musisz miec luzna zwrotnice, aby opuscic polos- przeszkadza mocno polos, Ewentualnie sprobowac przyspawac nakretkę jak pisał Kriss, moze uda Ci sie uratować widełki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •