Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wyciek płynu chłodniczego R18a2 Civic VIII

  1. #1
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie Wyciek płynu chłodniczego R18a2 Civic VIII

    Witam mam następujący problem . Wycieka mi niewiele ale jednak -płyn chłodniczy w miejscu widocznym na zdjęciu . Szczególnie jak dam autku w palnik to czuć charakterystyczny zapach płynu. Ostatnio wreszcie po wymianie na niebieski oryginalny hondy pojawiło się miejsce wycieku przy bloku gdzie jest chyba termostat. Czy ktoś przerabiał ten temat tam jest uszczelka metalowa czy gumowa czy jeszcze inaczej z jakim kosztem mam sie liczyć ? Dużo jest przy tym roboty - widać że już od dłuższego czasu sobie tam leciało ale dopiero po roku zauważyłem gdzie dokładnie. Czekam na pomoc i wskazówki w tym temacie.




  2. #2
    Użytkownik Awatar CzechuXX
    Dołączył
    Jul 2018
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Renault Megane2.0T
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    260

    Domyślnie

    W 1.4 tą obudowa jest wklejana na silikon. Czas to około 90min u mechanika i 60zł. Jak sam się za to zabierałem to poległem na odklejeniu obudowy. Myślałem że jest na uszczelkę i nie chciałem nic zniszczyć. Może w 1.8 jest podobnie...

  3. #3
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie

    No właśnie czekam na informację od kogoś kto to robił w silniku 1.8 ...

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil9489
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    102

    Domyślnie

    Masa uszczelniająca tu jest (chyba na podobny wątek odpowiadałem na grupie na FB, przypadek?). Dla pewności wyślij zapytanie z zdjęciem do haparts.

    Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Chyba nie przypadek bo wczoraj wysyłałem zapytanie na grupie kupno sprzedaż więc muszę wysłać zapytanie i się za to zabrać

  6. #6
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Jest tam jak najbardziej uszczelka, jest ona metalowa , numer OEM 19322-RNA-A01, a wygląda tak --> https://www.ebay.com/p/Honda-Oem-eng...A01/1722294966 I nie sugeruj się błędnym tytułem aukcji ,,Honda Oem-engine Water Pump Gasket '', bo to jest GASKET THERMOSTAT CASE
    Ostatnio edytowane przez piter7766 ; 03-03-19 o 19:49

  7. #7
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter7766 Zobacz posta
    Jest tam jak najbardziej uszczelka, jest ona metalowa , numer OEM 19322-RNA-A01, a wygląda tak --> https://www.ebay.com/p/Honda-Oem-eng...A01/1722294966 I nie sugeruj się błędnym tytułem aukcji ,,Honda Oem-engine Water Pump Gasket '', bo to jest GASKET THERMOSTAT CASE
    Dzieki za konkretną odpowiedz wiec musze sie za to zabrac pewnie troche plynu ucieknie wiwc dokupic z litr swiezego i brac sie za wymiane. Troche dostep lipny tam jest ale coz...moze w haparts beda mieli ta uszczelke.

  8. #8
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter7766 Zobacz posta
    Jest tam jak najbardziej uszczelka, jest ona metalowa , numer OEM 19322-RNA-A01, a wygląda tak --> https://www.ebay.com/p/Honda-Oem-eng...A01/1722294966 I nie sugeruj się błędnym tytułem aukcji ,,Honda Oem-engine Water Pump Gasket '', bo to jest GASKET THERMOSTAT CASE
    Zgadza sie, element 11


  9. #9
    Użytkownik Awatar sebik1984
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Sebastian
    Auto
    HONDA CIVICEJ9 B16A2
    Skąd
    Grabów
    Posty
    174

    Domyślnie

    zakupiłem dwie uszczelki nr 13 i 11 w haparts z przesyłką za 62zł .Teraz czeka mnie wymiana czy sam dam radę to ogarnąć? > Ktoś to już rozbierał ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •