Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Zakup- civic VII

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    244

    Domyślnie

    Jakbyś chciał diesla to mam swoje ep4 na sprzedaż

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    Nie przesadzaj z tymi usterkami. Sam mam civica vii 1.6 ale autobus. robiłem tylko łożyska i wymieniłem amortyzatory po wizycie we Lwowie.
    A tak to autko śmiga na LPG aż miło. Teraz żona męczy mnie z wymianą auta i szukam jakiejś IX ....

  3. #13
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    mowię o doświadczeniu swoim i ludzi z ep-klub-forum.pl, ciesze sie ze Twoje auto jest bardziej bezawaryjne

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Auto
    Civic EU7 D14Z6
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja swojego Civica 1.4 kupiłem w czerwcu 2010 już jako auto prawie 9-letnie. Jeżdzę do dziś, niespecjalnie dużo (od zakupu zrobiłem 70 tys km).
    Jako że zakup był mocno okazjonalny, to wziąłem 1.4, natomiast ten silnik do takiej budy jest za mały. Jeśli chodzi o naprawy to u mnie koszty wychodzą średnio ok 1 tys zł rocznie - mówię tu o eksploatacji (filtry, oleje itp) + naprawy, bez paliwa i ubezpieczenia - z tym że ja usterki ogarniam od razu, nie czekam aż auto przestanie jeździć.
    Z droższych rzeczy jakie robiłem:
    1) klimatyzacja - przez 9 lat wydałem na nią ok 2 tys zł (naprawa/wymiana sprężarki, wymiana chłodnicy od klimy, paska, uszczelek, filtra osuszczacza, uzupełnianie czynnika itp)
    2) skrzynia - standardowo naprawa łożysk - 550 zł

    To auto ma niewątpliwy plus, że jest dość proste w naprawach, więc nawet jak nie jesteś zawodowym mechanikiem/elektrykiem to część rzeczy będziesz w stanie ogarnąć sam.
    Ja np wymieniałem sam żarówki w konsoli centralnej, żarówki w zegarach, rezystor dmuchawy, siłowniki centralnego zamka (już dobrych kilka razy) i jeszcze parę innych.

    Ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że sugeruj się stanem technicznym a nie przebiegiem. Ważne żeby buda i podłoga były zdrowe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •