Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: mniej mocy po wymianie uszczelki pod głowicą d16z6

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wacek
    Auto
    EJ9 D16Z6
    Skąd
    RKR
    Posty
    342

    Domyślnie mniej mocy po wymianie uszczelki pod głowicą d16z6

    witam, wymieniałem ostatnio uszczelke pod głowicą w moim z6, na OEM d16y8, głowica sprawdzana, zawory wyczyszczone, splanowana, do tego zmieniłem kolektor ssący z d16y3 rozwiercony na 60mm , miało to współgrać z przepustnicą h22 ale okazała sie jakaś wadliwa i załozyłem starą z d16z6, i teraz problem, auto jest widocznie słabsze jak przed wymiana uszczelki, cięzej wkręca sie na obroty, mechanicy którzy mi robili zapewniają że rozrząd ustatwiony na znaki prawidłowo jak był wcześńiej, i co może być przyczyną mniejszej mocy, cięższemu wkęcaniu sie na obroty?? to że ssak rozwiercony na przespustnica mała? czy może luzy zaworowe źle ustawili przy obróbce głowicy? zapłon niby był zaznaczony na korpusie i głowicy

  2. #2
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Sprawdź na początek zapłon, bo to może dużo podpowiedzieć. To jak wcześniej był ustawiony aparat ma się w zasadzie nijak do tego jak powinien być.
    Złe ustawienie luzów na zaworach oczywiście też może powodowac niższą moc.
    Ostatnio edytowane przez Kriss91 ; 20-01-19 o 11:34

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Wacek
    Auto
    EJ9 D16Z6
    Skąd
    RKR
    Posty
    342

    Domyślnie

    Zapłon był sporo przestawiony, zrobiliśmy mną znaki jest lepiej ale dalej mi się coś nie podoba, wydaje mi się że vtec się nie załącza, przy 5000 obrotów nie czuć różnicy a jest takie delikatne szarpnięcie,/ przerwanie

  4. #4
    Użytkownik Awatar Hunted
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Damian
    Auto
    HONDA
    Posty
    1,506

    Domyślnie

    Rozwiazales problem? Mam to samo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •