Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Odbudowa instalacji świateł.

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Piotr
    Posty
    7

    Domyślnie Odbudowa instalacji świateł.

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem drugiej już w swoim życiu eg3, w tej również światła mijania są tragiczne i chcę coś z tym zrobić.Wiem że temat był już kilkakrotnie wałkowany na forum ale chcę się dowiedzieć czy mój pomysł to gra warta świeczki. A wiec do sedna, klosze lamp są czyste, odbłyśniki ładne,żarówki nowe, różnica między aku a kostkami h4 ok 2V i to pytanie czy jeśli dam nowe kable od samego włącznika po żarówki i po drodze dam przekaźniki efekt będzie widoczny? Na nieoświetlonej drodze po deszczu ledwo widać białe linie na asfalcie :/ Może ktoś już robił tak i się wypowie, dodam tylko że ja na elektryce/ elektronice samochodowej znam się słabo. Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Nie. Nic Ci to nie da, niestety te auta maja fatalne swiatla. Poskutkuje jedynie wymiana lamp na soczewke. Duzo lepiej swieca Denji, minimalnie lepiej depo clear black - obydwie nie maja homologacji. Mozesz tez zajrzec na strone hidretrofit i dowiedziec sie o przerobke na ksenon i te swieca fenomanelnie. Ale czeka Cie jeszcze montaz spryskow, najlepiej poziomowanie zeby sie szkiely nie czepiali - homologacje podobno idzie pokombinowac zeby byla...
    Ogolnie koszty kazdego z tych rozwiazan to 500zl wzwyż.

    Na allegro pewnie pojdzie dostac lampy typu "angel eyes", na zarowce h7 z soczewka, mialem takie przy kupnie auta, ale zalatuja troche wiochą... tyle ze swieca genialnie.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Piotr
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki, póki co brak funduszy na przeróbki samych lamp wiec muszę się męczyć lub kupić te z allegro...
    A żarówki ledowe? Dadzą coś? Chodzi mi o wersje budżetową z alli

  4. #4
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Nic to nie da. Kombinacje zmieniaja minimalnie jakosc swiatla. Znowu jak dasz mocniejsze zarowki to mozesz potopić kostki itp. Nie sadze ze nawet regenaracja odblysnikow cokolwiek zmieni. Sa ujowe od nowosci.

    Zbieraj na ksenon + soczewe.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Piotr
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chyba muszę zacząć :/ tylko 1000 zł żeby w nocy było jasno to sporo. W każdym razie dzięki za pomoc!

  6. #6
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    w sumie nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć ale.. np. moje światła w HR-V świecą super jak na światła bez soczewki/xenonu ale
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek53 Zobacz posta
    Na nieoświetlonej drodze po deszczu ledwo widać białe linie na asfalcie :/
    , jeżdżąc wieloma autami różnych marek moge Ci powiedzieć że przy żarówkach h4 nigdy nie będzie rewelacji poprosu jest to ograniczenie samej żarówki i kształtu odbłyśnika.. ja akurat w hr-v mam H1, i to samo miałem w seacie ibiza i tam też było super światło jak na zwykłe lampy..
    co do przeróbki intalacji to chcesz wyważyć otwarte drzwi.. zostawiasz oryginalną instalacje i traktujesz ją jako "sygnał" a nowe krótkie przewody np LGY min 4mm2 a najlepiej jakiś pokroju FLRY-A, FLRY-B lub FLY, FLYW bezpośrednio z aku jako zasilanie oczywiście zabezpieczone bezpiecznikiem 30A i przekaźniki też na 30A, do tego dobra żarówka z białym światłem ( nie koniecznie +150% - bo te zarówki są mało żywotne a do tego potrafia uszkodzić odbłyśniek ze wzgledu na wyższą temperature pracy ) i powinno pomóc koszt z żarówkami z promocji jakieś 100-150 zł zależy czy kupujesz wszystko nowe czy znajdziesz gdzies jakes przekaźniki gniazda itd;p AHA i najważniejsze ! najpierw PORZĄDNA MASA i Zasilanie później reszta, kable kostki mają być zabezpieczone WAZELINĄ TECHNICZNĄ i ma być wszytko wyczyszczone do "żywej miedzi" ;p
    Ostatnio edytowane przez alienek ; 17-01-19 o 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •