Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Swap bębnów na tarcze

  1. #1
    Użytkownik Awatar Kubuniek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    CivicIX_LegendIII
    Skąd
    Żary - lubuskie
    Posty
    869

    Domyślnie Swap bębnów na tarcze

    Panowie jakie graty potrzeba do zmiany hebli na tarczowe? Jaki koszt operacji?

  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Wahacze wleczone kompletne wraz z linkami ręcznego
    Koszt samych gratow to od ok 200zl w górę ,a robocizna to nie mam pojecia

  3. #3
    Użytkownik Awatar SkylineGTR
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Sebastian
    Auto
    MB3
    Skąd
    CBY
    Posty
    395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubuniek Zobacz posta
    Panowie jakie graty potrzeba do zmiany hebli na tarczowe? Jaki koszt operacji?
    Zależy czy na 240mm czy na 260mm.
    Koszt Swapu na 260mm to od 350zł do 450zł za zestaw w zależności od stanu. Swap na 240mm jest tańszy, ale często są w gorszym stanie.
    U mnie oryginalne zaciski Lucas pod 240mm były tak skorodowane, że trudno było je zregenerować - mocno zardzewiało osadzenie gumki od tłoczka w zacisku.
    260mm wychodziły w MB6/MC2 oraz po małym lifcie w 1999 we wszystkich MB/MC z tego co wiem.

    Kupując warto zwrócić uwagę w jakim stanie jest duży cukierek, klocki, tarcze,łożyska oraz linki aby uniknąć dodatkowych kosztów.
    Przed montażem zacisków najlepiej jest profilaktycznie wymienić wszystkie gumki, prowadnice zacisku oraz przejrzeć mechanizm ręcznego aby potem gdy wszystko zmontujesz i odpowietrzysz mieć spokój na lata
    Zestaw naprawczy prowadnic na jeden zacisk to około 25zł a zestaw gumek na jeden zacisk to około 30zł.

    Nie wiem jak to jest w przypadku bębnów - jest ABS z tyłu?
    Bardzo możliwe, że będą potrzebne inne czujniki ABS.

    Z tego co wiem, to w przypadku tarczy tylko z przodu, montowana jest pompa hamulcowa o mniejszej średnicy (proszę Znawców o poprawienie jeśli się myle).
    Wiec teoretycznie warto byłoby zamontować pompę o większej średnicy tłoczka -15/16 lub 1cal (ja zmieniłem z 15/16 na 1 cal przy zmianie swapa tyłu z 240 na 260mm - koszt używka z serwem 100zł).
    No i co chyba oczywiste trzeba będzie zamontować przewody hamulcowe - u mnie koszt nowych miedzianych przewodów hamulcowych z końcówkami coś koło 8m to było około 100zł.

    A no i po zmianie wahacza warto byłoby ustawić zbieżność/geometrię.

  4. #4
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SkylineGTR Zobacz posta
    Nie wiem jak to jest w przypadku bębnów - jest ABS z tyłu?
    Bardzo możliwe, że będą potrzebne inne czujniki ABS.
    W tych autach jak bębny, to bez ABSu, więc w przypadku zmiany na tarcze nie martwimy się czujnikami :>

    Kupując zestaw warto zwrócić uwagę na stan osłon tarcz, bo ciężko o ładne, a nowe 150/szt.
    Ogólnie to są dwie drogi, bo można kupić kompletny zestaw, a można też podmienić czopy piast, wtedy potrzebujemy tylko łożyska, tarcze, klocki, zaciski z jarzmami, osłony i linki. Ale w tej drugiej opcji łatwo o urwane śruby :0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •