Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Civic Aerodeck 1998 MC27 - problem z aparatem zapłonowym przy B18C4

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    1

    Domyślnie Civic Aerodeck 1998 MC27 - problem z aparatem zapłonowym przy B18C4

    Witajcie

    Przeszukałem forum w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu, obawiam się jednak, że nieskutecznie. Znalazłem wiele wątków, w których poruszany był temat problemów z odpaleniem nagrzanego silnika, jednakże w wątkach albo nie było rozwiązania, albo problem okazywał się inny niż u mnie.

    Do rzeczy: początek taki sam - samochód odpala na zimnym bez problemów, jest problem gdy jest nagrzany. Z tym, że w moim przypadku dzieje się to tylko w zimie (w lecie nie ma takiego problemu).
    Sytuacja wygląda następująco: po uruchomieniu silnika mogę normalnie jechać nawet kilka godzin - dopóki się przemieszczam. Gdy na przykład zatrzymam się i nie wyłączę silnika, po kilku-kilkunastu minutach silnik zgaśnie sam i nie uda mi się go już uruchomić. Jeśli zatrzymam się i wyłączę silnik od razu, to po chwili także już nie jestem w stanie go uruchomić (rozrusznik kręci, jednak silnik nie odpala; raz na kilka razy pojawia się wystrzał w rurze wydechowej). W obu przypadkach muszę odczekać około godziny, aby aparat zapłonowy się schłodził. Mogę także go samemu schłodzić - na przykład powietrzem z kompresora - wtedy mogę uruchomić silnik nawet już po kilku minutach. Domyślam się, że podczas jazdy pęd powietrza schładza aparat i dlatego silnik nie gaśnie podczas jazdy.
    Wraz ze znajomym mechanikiem sprawdziliśmy świece - gdy silnik jest zimny, świece podają prawidłową iskrę w odpowiednich momentach. W momencie, gdy silnik nie daje się uruchomić, świece podają iskrę około 4 razy słabszą, ale wszystkie naraz i 4 razy częściej (tak, jakby w tym momencie nie działał rozdział napięcia, jakby napięcie było podawane za każdym razem na wszystkie cztery świece).
    Rozmawiałem już z wieloma mechanikami (co prawda żaden z nich nie był specjalistą od Civic, ani nawet od Hondy), wszyscy nie wierzyli w "patent" ze schładzaniem aparatu, dopóki sami tego nie zobaczyli. Ich mina ze zdziwienia - bezcenna. Jednakże ja nadal zostałem z problemem.
    Zastanawiam się teraz, czy uda się to naprawić "po taniości", czy zostaje tylko wymiana całego aparatu. I czy w ogóle jest to wina aparatu?

    Proszę o pomoc i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Imię
    Przemo
    Auto
    B18c4 ej2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    102

    Domyślnie

    witam, podmienic cewkę lub moduł aparatu albo jedno albo drugie miałem to samo u siebie jak ani jedno ani drugie nie pomoże to nie wiem... ( z tego co mi znajomi mówili to moduł)

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Dobra, to ja się podepnę znowu do tematu
    Jakiś czas temu mi z raz zgasł, myślałem że spadły obroty przy przełączaniu na lpg i olałem. Przedwczoraj pokręciłem się trochę po mieście i mi zgasł kilka razy "z du$y" na rozgrzanym silniku ale po długim kręceniu odpalał, chociaż czasem przez chwile coś jakby "tarło" w aparacie, strzelił ze dwa razy po odpaleniu i za którymś razem jak dojeżdżałem do domu poprzerywał i zgasł. Na lpg na postoju odcinał normalnie, na pb powyżej 8 tyś kończyły się obroty jak w dieslu, bez odcięcia. Pojeździłem dzisiaj to przez 2h pracował normalnie, jak się nagrzał to próbowałem ciągnąć do końca - > odcina koło 7 tyś pb/lpg a tak to ma moc, nie faluje, nie gaśnie. W żadnym momencie nie świecił się check, tak jak to było w przypadku zgaśnięcia/kręcenia przy padniętym module. W którymś momencie obrotomierz trochę "szalał".

    Sprawdzę przy okazji kable, ale wiadomo że to wina aparatu dlatego jutro go rozbiorę i tutaj pojawiają się pytania:
    Co w tym aparacie się tak naprawdę psuje że często pomaga tylko wymiana na inny/regeneracja ?
    Może to być spowodowane zużyciem kopułki/palca ?
    Jako że mamy teraz jakieś -5 na dworze, to jak interpretować wartości z manuala dla sprawdzenia cewki/modułu/kabli które są podane dla temperatury ~20c ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    A demontowales kopółkę
    Zagladales do srodka aparatu?
    Mialem kiedys trafioną cewke i auto puki nie bylo dogrzane to jechalo i podobnie jak Ty dopóki na luz nie wrzucilem
    Jak masz możliwość to podmien cewke

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Jeszcze nie rozbierałem, mam w razie czego kopułkę i aparat żeby założyć drugie. Z cewką może być problem, ale można wziąć na zapas i razem z modułem w samochodzie wozić bo jak padnie w trasie to zostaje tylko laweta Swoją drogą moduł już dwa razy zmieniałem i nigdy nie wiadomo kiedy go znowu szlag trafi...

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    delete...
    Ostatnio edytowane przez Spokoloko ; 27-02-19 o 22:52

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Auto
    MRSII
    Posty
    293

    Domyślnie

    Podsumowując: Nowa kopułka, palec, moduł, świece (denso...) mają z z 8 tyś, przewody nie mają przebicia. O ile jeżdżąc do 5 tyś jest spoko, to kręcąc wyżej auto zachowuje się tak:

    https://drive.google.com/file/d/1Daq...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/open?id=1Vu...AGbsTtzbZnxsl_

    https://drive.google.com/open?id=1Yi...ynM1LezeyJ_0yq

    https://drive.google.com/open?id=1d-...NZZJ55Q0YiJPgX

    Aparatu na podmiane nie mam, a nie uśmiecha mi się brać niepewnej używki za chory pieniądz...
    Pb/lpg be zróżnicy. Przez cewkę coś takiego może się dziać ?

    Jakieś pomysły ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •