Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: SWAP B16a2 z manualem do EJ6 D16Y7 automatem Pomocy!!!

  1. #1
    Użytkownik Awatar CiapekBierun
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic EJ9
    Skąd
    Bierun
    Posty
    97

    Domyślnie SWAP B16a2 z manualem do EJ6 D16Y7 automatem Pomocy!!!

    Witam, odrazu przepraszam jeśli taki temat już był ale ja szukałem i nie znalazłem. Szukam informacji czy ktoś już kiedyś robił taki SWAP chodzi o kompletny silnik B16A2 ze skrzynia manualna do Civic EJ6 z D16Y7 sprzężony z automatyczna skrzynia 4 biegowa. B16 aktualnie znajduje się w budzie EJ9 do której przełożony był kilka lat temu teraz niestety nadeszła pora na pozbycie się zniszczonej budy i tak po znajomosci nabyłem Civica Coupe z automatem :/ trochę się boje tego żabiego bo nie wiem jak wyglada kwestia elektryki w EJ6 co trzeba przełożyć ze starego Civica rozumie ze wiązka silnikowa napewno ale co z kabinowa. Jak pozbyć się całego sterowania skrzynia automatyczna. Gdzieś na YT widziałem filmik jak ktoś coś lutował przy skrzyni a potem w stacyjce. Zastanawiam się czy jeśli chce przełożyć tez komputer to wystarczy wypruć stara instalacje z Coupe i przełożyć ta z Ej9 ? Proszę o pomoc za każda podpowiedz będę bardzo wdzięczny. Mam jeszcze wiele pytań ale to może w trakcie jeszcze zapytam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Arek
    Auto
    EJ2 J32a2
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CiapekBierun Zobacz posta
    Witam, odrazu przepraszam jeśli taki temat już był ale ja szukałem i nie znalazłem. Szukam informacji czy ktoś już kiedyś robił taki SWAP chodzi o kompletny silnik B16A2 ze skrzynia manualna do Civic EJ6 z D16Y7 sprzężony z automatyczna skrzynia 4 biegowa. B16 aktualnie znajduje się w budzie EJ9 do której przełożony był kilka lat temu teraz niestety nadeszła pora na pozbycie się zniszczonej budy i tak po znajomosci nabyłem Civica Coupe z automatem :/ trochę się boje tego żabiego bo nie wiem jak wyglada kwestia elektryki w EJ6 co trzeba przełożyć ze starego Civica rozumie ze wiązka silnikowa napewno ale co z kabinowa. Jak pozbyć się całego sterowania skrzynia automatyczna. Gdzieś na YT widziałem filmik jak ktoś coś lutował przy skrzyni a potem w stacyjce. Zastanawiam się czy jeśli chce przełożyć tez komputer to wystarczy wypruć stara instalacje z Coupe i przełożyć ta z Ej9 ? Proszę o pomoc za każda podpowiedz będę bardzo wdzięczny. Mam jeszcze wiele pytań ale to może w trakcie jeszcze zapytam.
    Wiązka silnikowa,ecu,drążek zmiany biegów,cięgna,tunel środkowy, pedały i wszystko co ma manual a czego nie ma automat tak w skrócie . Jak masz kompletny swap to pół biedy, przechodziłem ten temat kiedyś w ej2 generalnie jeżeli masz przekładkę to nie ma filozofii wyciągasz przekładasz i jedziesz. Jedyny problem jaki wystąpił w moim przypadku to łapa którą trzeba było przespawać bo automat ma inne mocowanie.

  3. #3
    Użytkownik Awatar CiapekBierun
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic EJ9
    Skąd
    Bierun
    Posty
    97

    Domyślnie

    A jakieś przeróbki w instalacji kabinowej w coupe trzeba robić ?? Ecu podchodzi bez przeróbek kostek? A co z instalacja od skrzyni wystarczy poprostu się jej pozbyć na zasadzie usunięcia czy coś trzeba mostkować ?? Tez coś słyszałem o tych łapach od skrzyni, mechanicznych przeróbek nie obawiam się tak jak elektrycznych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •