Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: honda Hr-v gaśnie, zbyt niskie obroty

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Auto
    HR-V
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    10

    Domyślnie honda Hr-v gaśnie, zbyt niskie obroty

    Witam, od pewnego czasu mam problem z autem hr-v 1.6b+g mianowicie, po rozgrzaniu auta i wciśnięciu np sprzęgła obryty bardzo spadają nawet do 200 i silnik gaśnie, kilka minut później do 400 wtedy jakoś daje rade i nie gaśnie i obroty zaczynają wracać na swoja standardowa prace około 700, a za następne parę minut jest co raz lepiej aż w końcu problem ustaje, co morze być odpowiedzialne za takie zachowanie? benzyna czy gaz jest tak samo, na gazie tylko próbuje się ratować benzyna przed zgaśnięciem ale i tak gaśnie.
    Ostatnio edytowane przez sokol27je ; 17-12-18 o 09:04

  2. #2
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    Zacznij od czyszczenia przepustnicy i resetu kompa.. Tez mnie to czeka bo tez uciekają mi obroty..

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Auto
    HR-V
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    10

    Domyślnie

    A jak sie resetuje kompa?
    jest do tego auta jakis kabel?

  4. #4
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    wyciągasz bezpiecznik w skrzynce podpisany jako ECU na chwilke w hr-v nie tzreba przeprowadzać "nauki" wystarczy pojedzić troche i auto samo załapie nowe ustawienia ale jak masz troche czasu to wysarczy odpalic auto i poczekać aż sie zagrzeje i włączy wentylator póżniej wyłącasz zapłon i odpalasz jeszcze raz i juz oczywiście nie robi sie tego na rozgrzanym aucie tylko na ZIMNYM i bez włączonych odbiorników i nie dotykasz niczego przed resetem jeszcze sobie zczytaj błedy "spinaczem" procedaura nauki ECU i zczytywania błędów jest taka sama dla całej D serii, kostke masz za tunelem środkowym od str pasażera taka 2 PIN

  5. #5
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Ja bym sie pokusil o czyszczenie krokowego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •