Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: (1.8)Problem z odpalaniem na zimnym silniku

  1. #11
    Użytkownik Awatar kusiu
    Dołączył
    Nov 2014
    Auto
    Honda Civic R18A2
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Banditwo Zobacz posta
    A ja zauważyłem dziwną sprawę z odpalaniem, normalnie auto pali od strzała w sekundę ale, wystarczy że mam włączony nawiew na szybę przednią i dziwnie wtedy nie pali od razu tylko trzeba chwilę zakręcić, tak z 3 sekundy. Jakby z oporem odpalała.
    To tak jak by przed odpalaniem włączyć światła, mijania, drogowe, radio.. Jest to normalne zjawisko, przed wyłączeniem silnika wyłącz wszystkie urządzenia a podczas odpalania nic nie uruchamiaj.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Wiktor
    Auto
    Civic Ufo 1.8
    Skąd
    Mielec
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kusiu Zobacz posta
    To tak jak by przed odpalaniem włączyć światła, mijania, drogowe, radio.. Jest to normalne zjawisko, przed wyłączeniem silnika wyłącz wszystkie urządzenia a podczas odpalania nic nie uruchamiaj.
    Dlatego tak właśnie robię, poza wentylatorem ewentualnie radiem wszystko mam wyłączone, no chyba że się zapomnę.
    Ale tak poza tym pali bez problemu.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    U mnie samo przeszło 😂 Nigdy nie wyłączam nawiewu(bez klimy) i radia

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,
    Chciałbym podłączyć się również do tematu, otóż:
    - mniej więcej od listopada moja Hancia nie odpala już od strzału - trzeba chwilkę pokręcić rozrusznikiem,
    - wcześniej nie było z tym żadnych problemów - czy były włączone światła, klima, nadmuch na przednią szybę - odpalała bez problemu,
    - na początek sprawdziłem akumulator, wymieniłem świece,
    - co śmieszne problemy występują tylko wyłącznie jak samochód dużej postoi (ok. dnia), a gdy na przykład wracam do samochodu po 2-4 godzinach odpala za pierwszym razem.

    Jakieś propozycje co sprawdzić mogę jeszcze? Czy jest sens jechać na podłączenie pod komputer? Może czas najwyższy zainteresować się filtrem paliwa i pompą?

    Pozdrawiam,
    Michał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •