Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: (1.8)Problem z odpalaniem na zimnym silniku

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie (1.8)Problem z odpalaniem na zimnym silniku

    Witam,
    przyszły zimne dni i moja honda ma problemy z odpalaniem.
    Dzisiaj rano musiałem ją dosyć długo kręcić,ale w końcu odpaliła.
    Myślałem, że to przez akumulator,bo (jak dla mnie) jakoś słabo kręciła.
    Natomiast po pracy, wsiadam odpalam i tutaj szok: tak jakby chciała odpalić, obroty podskoczyły na 700/800rpm i zdechła 🙄 Za drugim razem od strzała, więc to raczej nie akumulator,bo kręciła.
    Jeszcze dodam, że podczas dnia deszczowego (cały dzień lało, duża wilgoć) stało się to samo co dzisiaj po pracy.

    Macie jakieś pomysły?

    P.S tak przy okazji- da się jakoś sprawdzić datę produkcji akumulatora? Jest oryginalny hondy i się zastanawiam czy nie od nowości...
    Ostatnio edytowane przez mmimia ; 29-11-18 o 17:13

  2. #2
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    a może po prostu w drodze do pracy się podładował... a druga sprawa że w nocy było pewnie zimniej niż w ciągu dnia. Inna sprawa to sprawdź klemy / przewód masowy czy nie ma luzów, lub czy styk nie jst zaśniedziały.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    No właśnie dziwna sprawa,bo dzisiaj z rana było -8°C i od strzała, po pracy również... Klemy, przewód od masy ok,bo ostatnio wyciągałem aku.
    Jak na razie obserwuje co będzie dalej się działo.

  4. #4
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    hmm to skoro aku jest OK i masa też w porządku... to może zaczyna świrować czujnik położenia wału korbowego (taka szybka luźna myśl.. może mnie ktoś poprawi). Jeśli to czujnik, to usterka powinna się nasilać (aż do momentu jak zupełnie przestanie odpalać)

  5. #5
    Użytkownik Awatar szczepar
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Artur
    Auto
    UFO 1.8 VIII
    Skąd
    Milanówek
    Posty
    976

    Domyślnie

    Mi wielokrotnie Honda nie odpala od 1 strzała, zwyczajnie przestalem sie tym przejmowac.
    Naciskam Start 1 sekunde, puszczam i znowu 1 sekunde i zapala - próba piłowania na rozruszniku daje gorsze efekty - lepiej 2 raz po 1 sekunde.
    Mozliwe ze to czujnik wału, bo czasami silnik potrafi zlapac jakiś dziwnych niskich obrotow na luzie na sekundę (tak raz na miesiąc) (nie jest to związane z przepustnicą, czy gazem)

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    Może to głupie,ale teraz czekam do momentu aż nie słychać pompy(wtrysków?) i odpala nawet przy -10 od strzała 😀

  7. #7
    Użytkownik Awatar lukashh
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Ufo FK2 sport GT
    Skąd
    WuWuAa Wola
    Posty
    1,351

    Domyślnie

    w VI genie tak miałem.. że jak nie pyknął przekaźnik i nie zgasła kontrolka od immo, to też się tak działo a wystarczyło zaczekać 2 sekundy i paliła od dotyku bez względu na temp.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dokładnie tak ! Może to jakieś zabezpieczenie? Nie mam pojęcia,ale skoro 2/3 sekundy trzeba poczekać i odpala od razu to chyba nie ma się co przejmować?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Wiktor
    Auto
    Civic Ufo 1.8
    Skąd
    Mielec
    Posty
    20

    Domyślnie

    A ja zauważyłem dziwną sprawę z odpalaniem, normalnie auto pali od strzała w sekundę ale, wystarczy że mam włączony nawiew na szybę przednią i dziwnie wtedy nie pali od razu tylko trzeba chwilę zakręcić, tak z 3 sekundy. Jakby z oporem odpalała.

  10. #10
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    ciężko kręci bo bardzo możliwe, ze załączoną masz klime i sprężarka stawia opór. Pewnie do regeneracji. Poszukaj na forum regeneracja sprężarki klimy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •