Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Civic VI HB 2001r problem z odpaleniem po wymianie silnika- ckf ?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic VI-gen
    Skąd
    Puławy
    Posty
    6

    Domyślnie Civic VI HB 2001r problem z odpaleniem po wymianie silnika- ckf ?

    Witam mam taki problem. Przekładałem silnik D14Z2 na D14A4. Wiązka, komputer, zapłon, cały osprzęt itd został od D14Z2. W D14A4 nie ma czujnika prędkości wału (CKF) a w D14Z2 był. Złożone zostało wszystko bez niego, został odpięty czujnik i zrobiłem bypass przy komputerze bo podobno da się bez niego jezdzić. Przychodzi do odpalania silnika i nic. Sprawdzam iskre i iskra była ale świeca sucha. Sprawdzam paliwo i nie było bo jak pamiętałem miałem mało. Pojechałem na stacje kupiłem 15L benzyny, zalałem i próbuje odpalić ale zero reakcji. Silnik kręci paliwo pompuje, świece mokre, czuć benzyne, sprawdzam iskre i teraz iskry nie ma na żadnej świecy. Zapłon chodzi ale nie daje iskry. Może przez ten bypass przy kompie jak zrobiłem coś się przepaliło ? Albo ECU albo zapłon przepaliło coś ? Bo na samym początku iskra była a po zalaniu benzyny zniknęła. Macie jakieś rady ? Czy ten czujnik powinien być ? Czy może musi być moduł zapłonowy od D14A4 bo tam chyba czujnik jest w zapłonie. Coś się mogło stać jak bypass zrobiłem ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Sprawdź cewkę zapłonową. Musisz mieć albo czujnik na wałku rozrządu albo na wale ale jak miałeś iskrę na początku to komp powinien mieć sygnał.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Imię
    Marcin
    Auto
    Honda Civic VI-gen
    Skąd
    Puławy
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Sprawdź cewkę zapłonową. Musisz mieć albo czujnik na wałku rozrządu albo na wale ale jak miałeś iskrę na początku to komp powinien mieć sygnał.
    To mogło coś się przepalić jak zrobiłem bypass czujnika (zworke) ? Komp lub zapłon ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •