Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Urwana śruba od lampy tylnej w EJ9 - prośba o pomysły na "wymianę"

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    8

    Domyślnie Urwana śruba od lampy tylnej w EJ9 - prośba o pomysły na "wymianę"

    Witam wszystkich,

    W ostatnim czasie wymieniałem tylne lampy w moim Civicu VI EJ9 na poliftowe, które dodatkowo odnowiłem (lakierując klarem 2k). Przy okazji likwidowałem standardowy problem z uszczelkami lamp (sparciałe i cieknące), rozwiązując go przez wycięcie karimaty na kształt uszczelek. Z lewą lampą poszło gładko, natomiast w prawej przegiąłem z dokręceniem prawej górnej śruby i ją urwałem (łeb lekko wystaje - poniżej zdjęcie, nieco rozmazane).

    Co prawda żadna z lamp nie cieknie (karimata się sprawdza ), to jednak przez brak prawej górnej nakrętki prawa lampa nie przylega dobrze do tylnego nadkola. W związku z tym chciałbym wymienić urwaną śrubę (lub w inny sposób rozwiązać ten problem).

    Wydaje mi się, że te śruby siedzą w nitonakrętkach, ale nie jestem tego pewien. Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Jeżeli faktycznie tak jest, to czy ukręconą śrubę można wykręcić z takiej nitonakrętki? Chciałbym naciąć brzeszczotem (nie posiadam szlifierki) pozostały gwint pod płaski śrubokręt i usunąć ją przy jego pomocy. Czy jest duże prawdopodobieństwo powodzenia? Może ktoś miał podobny przypadek i znalazł inne rozwiązanie?


  2. #2
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Te śrubki sa jakby wklejone w mase ciezko to opisać
    Jest taki czopek ktory po bokach jest nacinany by sie lepiej trzymał w lampie
    Ostatnio edytowane przez kazik2_h9w3 ; 15-11-18 o 16:56

  3. #3
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Wizyta u blacharza, i wstawianie nowej sruby albo zagranie czysto handlarskie - lampa na klej do szyb

  4. #4
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Ale te śruby sa w lampie

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    Te śrubki sa jakby wklejone w mase ciezko to opisać
    Jest taki czopek ktory po bokach jest nacinany by sie lepiej trzymał w lampie
    Czyli nie uda mi się wykręcić tej śruby i wkręcić nowej?

  6. #6
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Jeśli dobrze skopiowalem to chodzi mniej wiecej o takie coś
    https://rcpro.pl/product-pol-7221-In...na-MP-JET.html
    Tylko w lampie wystaje gwint

  7. #7
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Wyjecie tej sruby z lampy bedzie graniczyc z cudem...

    Mowie Ci, klej do szyb

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    Jeśli dobrze skopiowalem to chodzi mniej wiecej o takie coś
    https://rcpro.pl/product-pol-7221-In...na-MP-JET.html
    Tylko w lampie wystaje gwint
    Panowie, ale jeśli ta śruba lampy składa się z dwóch elementów - czyli z takiej "uzbrojonej" instalacji jak w powyższym linku (jakby nitonakrętka, ale z dodatkowymi kolcami), a w środku jest wkręcona śruba, na którą nakręca się nakrętkę (czyli ta, która mi się urwała) - to tę urwaną ze środka wykręcę, a w ostateczności rozwiercę, bez większego problemu, i w jej miejscu wkręcę inną Kazik, dobrze myślę?

    O kleju do szyb nawet nie myślę, bo wolę mieć lampę lekko odstająca od nadkola, niż przykleić ją do nadwozia na amen

  9. #9
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Mi sie wydaje ze to co urwałes jest jednym całym elementem i nic tam sie nie skręca i idzie tylko nakrętka

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazik2_h9w3 Zobacz posta
    Mi sie wydaje ze to co urwałes jest jednym całym elementem i nic tam sie nie skręca i idzie tylko nakrętka
    Mam dwie sprzeczne informacje (druga z innego źródła - że są to dwa elementy) :/ No nic, jutro zabiorę się do roboty; najpierw spróbuję naciąć brzeszczotem i wykręcić śrubokrętem, a jeśli nie uda się, wtedy rozwiercę. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście stanowi to jeden element, najwyżej rozwiercę dziurę i spróbuję nagwintować gwintownikami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •