Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Civic VII - reflektory nie doświetlają drogi

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic VII + Jazz I
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3

    Domyślnie Civic VII - reflektory nie doświetlają drogi

    Cześć, od kilku miesięcy mam Honde Civic VII gen. Wcześniej tego problemu nie zauważałem, ale z nadejściem coraz krótszych dni, pojawił się problem z reflektorami. Światła mijania świecą, jednak doświetlają drogę na odległość 2-3 metrów, dalej kompletna ciemność i muszę jeździć na długich. Dzwoniłem do warsztatu zajmującego się reflektorami, telefonicznie wycenili naprawę na 600 zł (wymiana luster i soczewek), wydaje mi się że to dość sporo. Czy ktoś miał też taki problem?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Auto
    D16V1 5D
    Skąd
    Ropczyce
    Posty
    489

    Domyślnie

    nie wystarczy jechać do pierwszego lepszego punku kontroli pojazdów?
    Mi znajomi zawsze mówili ze słąbo drogę widać. Umówiłem do na kontrolę i mechanik stwierdził że wszystko jest ok nawet kasy nie brał za to

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Auto
    Civic VII + Jazz I
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3

    Domyślnie

    @rm_125 ja wiem że nie jest ok. Mam porównanie np. z Hondą Jazz żony i widzę kolosalną różnice w doświetlaniu drogi, w moim przypadku niebezpiecznie tym autem jeździć po zmroku...

  4. #4
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Ale co Ty masz za lampy? Oem, czy aftermarket? Po wpisie wnioskuje ze soczewka, a moze masz klosz zmatowialy, albo zle ustawione?
    Podjedz do sciany jazzem zony, zaznacz biala linia przod jej zderzaka, zaznacz linie swiatel, podjedz tak samo swoim i bedziesz widzial czy masz za nisko. A te 600zl to nie przypadkiem modyfikacja kloszy na hidretrofit?

    Jak chcesz budzetowo to kupilbym lepsze zarowki i ustawil lampe. Od tego nalezy zaczac.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Auto
    Honda Civic EP2
    Skąd
    Mińsk Maz.
    Posty
    24

    Domyślnie

    jednego razu po przeglądzie miałem podobnie, nie widziałem nic na powyzej 5 metrów. Po przeglądzie gdzie mocno mi gościu przestawiał światła pytając czy nikt nie mrugał, bo rzekomo "jedno za nisko, drugie za wysoko". Po pewnym czasie przed trasą pojechałem na najbliższą stację kontroli pojazdów i ustawił mi prawidłowo - o niebo lepiej. Najpierw sugerowałbym sprawdzenie regulacji właśnie zamiast pakować sie od razu w koszta

  6. #6
    Użytkownik Awatar marcin_T
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Marcin
    Auto
    EM2
    Skąd
    Eudezet
    Posty
    369

    Domyślnie

    Jak cos to spokojnie polecam przerobke swiatel w Hidretrofit.pl. mam od goscia lampy juz z 6 lat chyba i na prawde swietna robota

  7. #7
    Użytkownik Awatar Karoles
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Karol
    Auto
    Lexus GS 430
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2,748

    Domyślnie

    Ale soczewka z ep2 jest naprawd dobra jak cos mam odblysniki w super stanie i fo pw a soczewka jak nie peknieta to nie ma sensu jej ruszac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •